Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kruk przydzielił obligacje serii AB2 za 135 mln zł, zapisy zredukowane o 42%

0
Podziel się:
Kruk przydzielił obligacje serii AB2 za 135 mln zł, zapisy zredukowane o 42%

Zarząd Kruka podjął uchwałę w przedmiocie dojścia do skutku emisji niezabezpieczonych obligacji kuponowych zwykłych na okaziciela serii AB2, podała spółka. Zgodnie z uchwałą, Kruk przydzielił 1 350 000 obligacji o wartości nominalnej równej cenie emisyjnej w wysokości 100 zł każda oraz o łącznej wartości emisyjnej 135 mln zł. Redukcja zapisów wyniosła 42%.

"Zgodnie z uchwałą zarządu spółki emisja obligacji doszła do skutku i zostało przydzielonych 1 350 000 obligacji każda o wartości nominalnej równej cenie emisyjnej w wysokości 100 zł oraz o łącznej wartości emisyjnej 135 000 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Obligacje zostały wyemitowane w ramach III programu objętego prospektem emisyjnym podstawowym zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) 4 lutego 2016 r.

Zapisy na oferowane 1 350 000 obligacji prowadzono od 12 maja 2016 roku (włącznie) do 18 maja 2016 roku (włącznie), natomiast przydziału obligacji dokonano w dniu 19 maja 2016 roku. Oferta nie była podzielona na transze, podano także.

"W okresie subskrypcji 1067 inwestorów skutecznie złożyło zapisy na 2 313 722 obligacje. W związku z tym spółka przydzieliła inwestorom 1 350 000 obligacji, a stopa redukcji wyniosła 42%" - czytamy dalej.

"Dwa miesiące temu zamykaliśmy największą w naszej historii emisję obligacji publicznych na rynku polskim o łącznej wartości nominalnej 65 mln zł. Dziś, wspólnie z ponad tysiącem inwestorów, dokładamy ponad drugie tyle podnosząc rekord pojedynczej emisji publicznej naszej spółki do 135 mln zł. Emisje te kierowane były do osób fizycznych i w tym miejscu chciałbym im podziękować za zaufanie do Grupy Kruk. Pozyskane środki przeznaczymy na kolejne inwestycje na już siedmiu rynkach Europy" - powiedział prezes Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

"Wysoka podaż portfeli wierzytelności w Europie i rosnąca liczba przetargów, w których uczestniczymy wymagają od nas ciągłego rozwoju finansowania. Rosnący, duży biznes o zasięgu europejskim będzie potrzebował finansowania pochodzącego z kilku źródeł, m.in. od banków, inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych z Polski i zagranicy. Konieczne będą także emisje w euro.- powiedział także Krupa.

Wcześniej spółka podała, że obligacje serii AB2 będą przedmiotem ubiegania się o ich wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym Catalyst.

Pod koniec ub. roku Kruk podjął uchwałę w sprawie ustalenia III programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 300 mln zł. Spółka podała wówczas, że środki pozyskane w ramach programu zostaną przeznaczone na działalność operacyjną lub inwestycyjną podmiotów należących do grupy kapitałowej lub na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju grupy poprzez akwizycje.

Kruk jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)