Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kruk skupił wierzytelności od grupy Carrefour warte ponad 800 mln zł

W pierwszych trzech kwartałach tego roku grupa KRUK w sumie zainwestowała 936 mln zł w 60 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 6,4 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(commons.wikimedia.org (CC BY 2.5))

Lider zarządzania wierzytelnościami w Polsce zawarł dużą umowę na rynku hiszpańskim. Firma windykacyjna Kruk skupiła od jednej ze spółek należących do Carrefour'a należności na kwotę 183 mln euro.

- Zamknęliśmy drugą inwestycję Kruka w Hiszpanii. Jest ona dla nas bardzo ważna z punktu widzenia wielkości portfela oraz zainwestowanej kwoty, zwłaszcza że jest to dużo większa inwestycja od poprzedniej w tym kraju - powiedział Piotr Krupa, prezes Kruka.

Kruk zawarł umowę nabycia portfela wierzytelności konsumenckich od podmiotu grupy Carrefour - Servicios Financieros Carefour. Firma ta zajmuje się m.in.usługami związanymi z kartami płatniczymi, które wykorzystywane są w tej sieci sklepów.

Wartość wierzytelności, które są przedmiotem transakcji wyceniono na 183 mln euro, co daje około 807 mln zł.

- To istotny krok w kierunku naszego dalszego rozwoju na jednym z największych w Europie rynków wierzytelności. Hiszpańskie banki i instytucje finansowe przejawiają wysoką skłonność do sprzedaży portfeli wierzytelności nieregularnych. Patrząc na nasze dotychczasowe dokonania oraz przetargi, które aktualnie prowadzone są na rynku, wierzę, że największe inwestycje w tym kraju są dopiero przed nami. Równolegle pracujemy nad budową organizacji. Nie wykluczamy wzmocnienia tego procesu poprzez akwizycję zewnętrznej spółki serwisującej wierzytelności - skomentował transakcję prezes Kruka.

Polska firma rozpoczęła działalność w Hiszpanii w grudniu ubiegłego roku. W kwietniu kupiła pierwszy portfel wierzytelności od hiszpańskiego banku BigBank AS Consumer Finance. Wartość nominalna transakcji wyniosła 3 mln euro, czyli około 13 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku grupa KRUK w sumie zainwestowała 936 mln zł w 60 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 6,4 mld zł. Nakłady wzrosły o 220 proc. w stosunku do pierwszych trzech kwartałów ubiegłego roku.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Działa na siedmiu rynkach. Oprócz Hiszpanii i Polski, także w Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2016

Kasia[cytat] Kruk skupił wierzytelności od grupy Carrefour warte ponad 800 mln zł [cytat] Może ktoś zainteresuje się tym gdzie Kruk odprowadza swoje … Czytaj całość

30-11-2016

MydflkjaeOptymalizacja podatków - znaczy Kruk nie będzie płacił podatków w pl, bo spółka poniosła STRATĘ

Rozwiń komentarze (2)