Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kurs PGE spada po podpisaniu listu w sprawie Opola

0
Podziel się:

Kurs akcji PGE spada o 1,9 proc. po informacji o podpisaniu przez spółkę z Kompanią Węglowa listu intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji nowych bloków w Elektrowni Opole.

Kurs PGE spada po podpisaniu listu w sprawie Opola
(Reporter Poland)

Kurs akcji PGE spada o 1,9 proc. po informacji o podpisaniu przez spółkę z Kompanią Węglowa listu intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji nowych bloków w Elektrowni Opole. Na informacje pozytywnie zareagowały spółki budowlane, głównie Rafako.

O godz. 11.38 kurs PGE spada o 1,9 proc., a Rafako rośnie 3,7 proc. przy obrotach odpowiednio 21,5 mln zł i 2 mln zł. Kurs Polimeksu-Mostostalu zyskuje natomiast 2,3 proc., a Mostostalu Warszawa 0,6 proc. Rynek czeka na szczegóły czwartkowej umowy.

_ - Ciężko jest na razie powiedzieć coś konkretnego, mamy list intencyjny, ale nie wiadomo jaki jest udział stron w projekcie, kto wnosi kapitał etc. _ - powiedział PAP Maciej Hebda, analityk Espirito Santo.

Premier Donald Tusk poinformował w czwartek, że Kompania Węglowa i PGE podpisały list intencyjny o współpracy w sprawie projektu budowy bloków w elektrowni Opole. Inwestycja ma ruszyć w lipcu.

W kwietniu PGE wycofało się z inwestycji w nowe bloki w Elektrowni Opole, jako przyczynę podając ograniczenie opłacalności z powodu m.in. zmian na rynku energii. Kontynuowanie projektu nie przyniosłoby wzrostu wartości dla akcjonariuszy spółki - podawało PGE. Na początku czerwca premier Donald Tusk ogłosił, że rząd znajdzie środki i sposoby, by nowa elektrownia w Opolu powstała.

Rozbudowę należącej do PGE elektrowni Opole o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW za ponad 11,5 mld zł brutto miało zrealizować konsorcjum Rafako, Polimex Mostostal i Mostostal Warszawa.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)