Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lepszy odczyt PKB ze strefy euro

0
Podziel się

Dziś zaprezentowano zrewidowany wskaźnik PKB za drugi kwartał oraz zmianę wartości sprzedaży detalicznej w lipcu dla strefy euro.

Lepszy odczyt PKB ze strefy euro
(endostock - Fotolia.com)
bErGGDmd

Wartość produktu krajowego brutto w drugim kwartale w strefie euro zwiększyła się o 0,3 procent. Wzrost ten widoczny jest kwartał do kwartału. W stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego PKB zmniejszyło się o 0,5 procent. Gorzej wypadli natomiast europejscy konsumenci. W ujęciu rok do roku sprzedaż detaliczna spadła o 1,3 procent.

W drugim kwartale 2013 roku gospodarka strefy euro zanotowała 0,3 procentowy wzrost produktu krajowego brutto. Jest to zmiana względem poprzedniego kwartału, bowiem rok do roku wartość wyprodukowanych dóbr i usług łącznie w krajach posługujących się walutą wspólnotową spadła o 0,5 procent.

Odczyty z kwartału na kwartał jest taki sam jak oczekiwali analitycy. Natomiast rok do roku wskaźnik ten jest nieco lepszy, gdyż analitycy spodziewali się spadku o 0,7 procent. Lepszy kwartalny odczyt może wskazywać na powolne wychodzenie z recesji gospodarki strefy euro.

bErGGDmf

Gorzej poradziła sobie sprzedaż detaliczna. W lipcu jej wartość rok do roku zmniejszyła się o 1,3 procent. Analitycy spodziewali się spadku o 0,4 procent, a zatem wskaźnik najprawdopodobniej nie zadowoli rynku.

bErGGDmG
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)