Notowania

grupa lpp
23.12.2015 13:17

LPP wynajmie sklep za 675 mln zł. Klienci kupią ubrania Reserved przy Oxford Street w Londynie

Grupa LPP musiała wyraźnie ograniczyć swoją działalność w Rosji i na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LPP)

Spółka odzieżowa LPP będzie sprzedawać swoje produkty pod marką Reserved przy Oxford Street - jednej z najważniejszych ulic handlowych w Londynie. Za najem powierzchni polska firma zapłaci kwotę 675 milionów złotych.

Właściciel znanych marek odzieżowych, m.in. Reserved, poinformował, że podpisał przedwstępną umowę najmu lokalu handlowego w Londynie przy Oxford Street. Chce w nim sprzedawać ubrania pod marką Reserved.

Jak podaje spółka, zgodę na prowadzenie salonu Reserved musi jeszcze wyrazić właściciel budynku. Jeżeli umowa wejdzie w życie, to LPP zapłaci za najem 675 milionów złotych w ciągu najbliższych 25 lat.

"Umowa nie odbiega od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów, a kryterium uznania jej za znaczącą jest wartość przekraczająca 10 procent kapitałów własnych LPP SA" - czytamy w informacji podanej przez LPP.

Grupa LPP niedawno zapowiadała już, że interesuje ją rozwój sieci sprzedaży w stolicach Europy Zachodniej. Jednocześnie firma ograniczyła swoją działalność w Rosji i na Ukrainie, ze względu na ryzyko polityczne. W czerwcu tego roku w rozmowie z money.pl wiceprezes LPP, Przemysław Lutkiewicz, zapowiadał również intensywny rozwój sieci franczyzowej na Bliskim Wschodzie.

- Na tę chwilę mamy również sklepy w Katarze i Kuwejcie. W kolejnych miesiącach nasze salony pojawią się w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ciągu kolejnych 6 lat chcemy być m.in. w Jordanii, Bahrajnie oraz Libanie - powiedział wiceprezes LPP.

Według danych z końca września firma dysponowała liczbą ponad 1,5 tysiąca sklepów o łącznej powierzchni prawie 800 tysięcy mkw. W trzecim kwartale tego roku grupa LPP zarobiła 79,7 miliona złotych wobec 81,7 miliona złotych w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zobacz także: Wydatki na reklamę. Zobacz, jakie firmy promują się najmocniej

Tagi: grupa lpp, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz