Notowania

giełda
11.05.2017 08:33

Mabion miał szacunkowo 16 mln zł straty netto w I kw. 2017 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jednostkowa strata netto Mabionu wyniosła 16 mln zł w I kw. 2017 r., zaś kapitały własne osiągnęły poziom ujemny w wysokości -12 mln zł, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. Zarząd zapowiedział, że podczas czerwcowego walnego zgromadzenia akcjonariusze podejmą decyzję w sprawie dalszego istnienia spółki.

Przychody ze sprzedaży w I kw. br. wyniosły 0 mln zł.

"Z uwagi na szacowany poziom kapitałów własnych spółki na dzień 31 marca 2017 roku, zarząd spółki w porządku obrad najbliższego walnego zgromadzenia, którego odbycie planowane jest na czerwiec br., zamieści punkt przewidujący podjęcie zgodnie z art. 397 KSH uchwały dotyczącej dalszego istnienia spółki" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka podkreśliła, iż w I kwartale 2017 roku nie wystąpiły zdarzenia o charakterze jednorazowym, a jej aktywność była porównywalna do wcześniejszych okresów.

"Osiągnięcie ww. poziomu kapitałów własnych wynika ze specyfiki prowadzonej przez spółkę działalności biotechnologicznej (stałe ponoszenie wysokich kosztów badań przy braku przychodów ze sprzedaży do momentu komercjalizacji projektu) i jest typowe dla spółek o charakterze badawczo-rozwojowym. W ocenie zarządu spółki, wsparcie ze strony akcjonariuszy (zarówno strategicznych jak i uczestników rynku giełdowego) oraz długoterminowa umowa o współpracy z Mylan Ireland Limited zapewnią spółce finansowanie niezbędne do zakończenia prac rozwojowych związanych z lekiem MabionCD20 i uzasadniają dalsze prowadzenie działalności przez spółkę zgodnie z przyjętą strategią rozwoju" - czytamy dalej.

Mabion zastrzegł, iż powyższe dane mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne wartości zostaną zaprezentowane w ramach raportu okresowego za I kwartał 2017 roku, którego publikacja zaplanowana jest na 29 maja 2017 r.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz