Notowania

finanse
10.12.2015 12:57

Majszczyk z MF: W projekcie budżetu na 2016 r. podana zostanie kwota z LTE

Podziel się
Dodaj komentarz

Szacowane dochody z tytułu aukcji na częstotliwości LTE zostaną przedstawione w projekcie budżetu na rok 2016 r., zapowiedziała wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Nie zostały jeszcze zgłoszone odpowiednie szacunki ze strony ministra cyfryzacji.

"Nie zakładamy realizację wpływów z aukcji LTE [w dochodach budżetowych na 2015 r.], dlatego, że nie są wydane decyzję. Procedury są bardzo skomplikowane, jest wiele protestów ze strony uczestników. Szacowane dochody z tego tytułu w przyszłym roku zostaną przedstawione w projekcie budżetu na rok 2016 r." - powiedziała Majszczyk w odpowiedni na pytania posłów w Sejmie.

Pokreśliła, że resort nie otrzymał jeszcze szacunków dotyczących wpływów z realizacji aukcji na LTE w formie odpowiednich dokumentów od ministra cyfryzacji.

Wiceminister dodała również, że przyczyną, dla której nowela budżetu na 2015 rok została przedłożona są wpływy podatkowe, które są szacowane na koniec roku w kwocie znacznie niższej niż prognozowane w pierwotnej noweli.

"Szacuje się, biorąc pod uwagę wykonanie dotychczasowe dochodów budżetu państwa, wpływy dochodów na koniec roku mogą być niższe o około 10,5 mld zł. Z tego najwięcej, jeżeli chodzi o podatek od towarów i usług, gdzie mogą być niższe o blisko 14 mld zł. Pozostałe dochody podatkowe będą na poziomie planu lub wyższe zwłaszcza jeżeli chodzi o szacowane dochody z podatku dochodowego od osób fizycznych czy od osób prawnych. Tym niemniej zwiększone dochody z tych tytułów, jak również niepodatkowe dochody budżetowe nie pokryją nie zrealizowanych dochodów z podatków od towarów i usług. Biorąc pod uwagę oszczędności wydatkowe, [...] nie ma możliwości, aby taki ubytek był pokryty" - wyjaśniła wiceminister.

Dodała, że bieżące wykonanie poszczególnych dochodów będzie znane około 15 grudnia i będą to dane za listopad.

"Dzisiaj mamy przepływy kasowe, one mogą być jednak jeszcze zmienione, więc ich nie podajemy. Biorąc jednak pod uwagę te przepływy kasowe i narastającą realizację dochodów budżetowych od początku roku, są o ponad 2% niższe w stosunku do zakładanych wcześniej realizacji wykonania budżetu" - powiedziała Majszczyk.

Wiceminister finansów Leszek Skiba potwierdził wczoraj, że resort planuje przedstawić projekt budżetu na 2016 r. wraz z założeniami makroekonomicznymi na najbliższym posiedzeniu rządu w przyszłym tygodniu.

Aukcja 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 GHz, służących do świadczenia usług LTE została zakończona w połowie października. Dwa bloki w paśmie 800 MHz wylicytował Orange, płacąc za nie odpowiednio 1,586 mld zł oraz 1,483 mld zł. Po jednym bloku T-Mobile (2,022 mld zł), P4 (1,496 mld zł) oraz NetNet (2,053 mld zł). W paśmie 2600 MHz bloki zdobyli: Orange - 3 za łącznie 117 mln zł, T-Mobile - 3 za łącznie 116 mln zł, Polkomtel - 4 za łącznie 156 mln zł i P4 - 4 za łącznie 223 mln zł.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz