Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

mDM wskazał 26 spółek jako kluczowe pozytywne rekomendacje na 2018 r.

0
Podziel się:

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku jako kluczowe pozytywne rekomendacje w strategii inwestycyjnej na 2018 r. wskazują akcje spółek: Agora, Alior Bank, Ciech, Dino, Dom Development, Echo Investment, Elektrobudowa, Energa, Erbud, Famur, JSW, Komercni Banka, Kruk, LC Corp, Orange Polska, PGNiG, Skarbiec Holding (wszystkie: "kupuj"), Atal, Enea, KGHM, PGE, Wirtualna Polska ("akumuluj"), Amica, Pfleiderer Group, Pozbud ("przeważaj") i CCC ("trzymaj"), wynika z raportu datowanego na 2 lutego.

mDM wskazał 26 spółek jako kluczowe pozytywne rekomendacje na 2018 r.

"Konsensusowy scenariusz na 2018 rok zakłada zsynchronizowaną globalną ekspansję gospodarki, nieznaczny wzrost inflacji (szczególnie w USA) i powolny, ale stały proces normalizacji polityki monetarnej z FED na czele oraz ECB i BoJ na początku cyklu. Obniżenie podatków i pakiet fiskalny w USA przyspieszą dynamikę wzrostu PKB i dynamikę EPS (a w konsekwencji zwiększą skalę skupu akcji własnych i dywidend) w krótkim terminie. To nadal doskonałe otoczenie dla rynku akcji, który w kolejnych tygodniach powinien ustanowić nowe szczyty na indeksach (S&P500 nawet 3000-3100 pkt). W Polsce oprócz nadal silnej konsumpcji i eksportu, IV kw. 2017 r. wreszcie pokazał wyraźny wzrost inwestycji, co powinno być kontynuowane w całym 2018 roku i wspierać notowania na GPW" - czytamy w raporcie.

Analitycy wskazali też kluczowe negatywne rekomendacje, zaliczając do nich akcje Banku Millennium, Getin Noble Banku, PKO BP i PKN Orlen (wszystkie: "sprzedaj") oraz Grupy Lotos i Asseco Poland ("redukuj").

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)