Notowania

mtl
24.04.2009 12:17

Mediatel coraz bliżej przejęcia w USA

Spółka telekomunikacyjna Mediatel jeszcze w pierwszej połowie roku planuje sfinalizować przejęcie w USA, wynika z wypowiedzi prezesa Marcina Kubita.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Spółka telekomunikacyjna Mediatel jeszcze w pierwszej połowie roku planuje sfinalizować przejęcie w USA, wynika z wypowiedzi prezesa Marcina Kubita. O planach przejęcia spółki w USA firma informowała już na początku roku.

_ To nie jest duży operator, transakcja też nie będzie ogromna _ - powiedział Kubit w rozmowie z TVN CNBC Biznes. Zaznaczył, że transakcja umożliwi Mediatelowi wyeliminowanie szeregu pośredników z transakcji dotyczących hurtowego zakupu połączeń telekomunikacyjnych.

_ Jakościowo i pod względem pełności naszych usług to będzie bardzo duży skok _ - zaznaczył prezes. Dodał, że Mediatel planuje zamknąć transakcję jeszcze w pierwszym półroczu i wtedy poinformuje, jaki wpływ na wynik finansowy będzie miało to przejęcie.

Kubit dodał, że transakcja będzie finansowana częściowo gotówką, a częściowo akcjami.

Prezes Mediatela poinformował też, że ze względu na sytuację rynkową i makroekonomiczną, że wstrzymał wszystkie projekty związane z detalicznym rynkiem telekomunikacyjnym.

Mediatel prognozuje, że w 2009 r. osiągnie 195,0 mln zł przychodów i wynik EBITDA na poziomie 22,5 mln zł wobec odpowiednio i 176,7 mln zł i 18,5 mln zł w 2008 r.

Narastająco w I-IV kw. 2008 roku grupa Mediatela miała 10,60 mln zł zysku netto wobec 4,60 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 176,70 mln zł wobec 53,04 mln zł.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: mtl, tvn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz