Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mediatel kupi amerykańską spółkę

0
Podziel się:

Spółka telekomunikacyjna zawarła umowę, na mocy której kupi 100% akcji amerykańskiego Velvet Telecom.

Mediatel kupi amerykańską spółkę

Spółka telekomunikacyjna Mediatel zawarła umowę, na mocy której kupi 100% akcji amerykańskiego Velvet Telecom.

Mediatel zapłaci w ratach do końca 2009 r. 2,315 mln USD, a także wyemituje dla sprzedającego 1 mln swoich akcji (obecnie kapitał spółki dzieli się na 9 082 515 akcji). Cena emisyjna została ustalona na 12 zł za sztukę

_ - Dzięki tej transakcji uzyskujemy narzędzie pozwalające taniej kierować ruchem telekomunikacyjnym w atrakcyjnych rejonach świata oraz poszerzymy naszą sieć punktów styku z innymi operatorami na całym świecie do 200 (obecnie Mediatel posiada 160 punktów wymiany ruchu z innymi operatorami). Transakcja ta pozwoli nam w przyszłości zwiększyć roczne przychody spółki o 35 mln zł i zysk na poziomie EBITDA o 3,3 mln zł _ - powiedział prezes Marcin Kubit.

Zarząd Mediatel zakłada, iż procesy integracyjne spółki Velvet Telecom LLC z Grupą Kapitałową Mediatel powinny zostać zakończone na koniec III kwartału br., zaś pełna konsolidacja wyników finansowych z Velvet Telecom LLC nastąpi od IV kwartału br.

_ Spółce Mediatel przysługuje dodatkowy termin 30 dni w celu przeprowadzenia posprzedażowego due diligence. W przypadku wycofania się przez kupującego z umowy w tym terminie, sprzedający uzyskuje prawo do zatrzymania kwoty stanowiącej część pierwszej raty w wysokości 40 tys. USD _ - czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele Mediatela już od dawna zapowiadali, że kupią hurtowego operatora połączeń telekomunikacyjnych z USA. Planowano też podobną transakcję na Ukrainie, ale została odłożona ze względu na sytuację ekonomiczną.

Mediatel poinformował, że dzięki transakcji zakupu Velvet Telecom przejął również aktywa w postaci nowoczesnego systemu bilingowego, platformę telekomunikacyjną umożliwiającą terminację połączeń w technologii VoIP oraz umowy z kontrahentami.

Velvet Telecom LLC jest hurtowym operatorem telekomunikacyjnym, działającym na globalnym rynku usług telekomunikacyjnych. Oferuje specjalistyczne usługi z zakresu hurtowej wymiany ruchu telekomunikacyjnego. W szczególności usługi te dotyczą zakończenia połączeń telefonicznych generowanych w USA do celów poza jego granicami, głównie w Ameryce Łacińskiej oraz Azji.

Mediatel miał 2,50 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2009 roku wobec 0,01 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 55,34 mln zł wobec 26,62 mln zł rok wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)