Notowania

technologie
05.11.2018 11:35

Merlin Group sfinalizował nabycie Profit M za 17,4 mln zł

Merlin Group zawarł ostateczną umowę nabycia 100% udziałów Profit M za łączną cenę 17,4 mln zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W wyniku zawarcia umowy nabycia 100% udziałów spółki Profit M sp. z o.o., emitent uzyskuje status jednej z największych polskich grup kapitałowych prowadzących działalność na polskim rynku e-commerce w segmencie kultury i rozrywki" - czytamy w komunikacie.

Przychody Merlin Group oraz nabywanego podmiotu w pierwszej połowie 2018 roku wyniosły łącznie 48 mln zł, a w całym 2018 roku przekroczą 100 mln zł. Grupa planuje osiągnąć istotne korzyści skali wynikające z poprawy warunków zakupowych towarów i usług, a także dalszego zwiększenia efektywności procesów logistycznych połączonych podmiotów, podano także.

Profit M zajmuje się sprzedażą książek oraz zabawek przez internet za pośrednictwem sklepów internetowych nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl i smarkacz.pl oraz dwóch księgarni stacjonarnych. Przychody spółki w 2017 roku wyniosły 51,5 mln zł, a zysk 1,5 mln zł. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2018 wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza wzrost o 34%r/r.

Na początku sierpnia br. Merlin Group podpisał z Marcinem Chudym oraz ze spółką Profit M sp. z o.o. umowę przedwstępną nabycia 100% udziałów spółki powstałej po przekształceniu Profit M sp. z o.o. sp.j. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. Spółka jest notowana na NewConnect.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz