Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MF przekaże z budżetu na rynek 65,6 mld zł do końca roku

0
Podziel się
MF przekaże z budżetu na rynek 65,6 mld zł do końca roku
bEqTOaUl

Wartość środków do przekazania z budżetu na rynek wyniesie - według stanu na 31 stycznia 2017 r. - 65,6 mld zł do końca br., podało Ministerstwo Finansów.

Resort finansów podkreślił, że kwota środków do przekazania z budżetu na rynek obejmuje sprzedaż, wykup i obsługę obligacji hurtowych i bonów skarbowych.

"Miesięczne plany finansowania ustalane są w oparciu o warunki rynkowe i konsultacje z inwestorami, z tego powodu brak szczegółowych danych dot. przepływów do budżetu w kolejnych miesiącach" - czytamy w komunikacie.

bEqTOaUn

Do wykupu w 2017 r. pozostaje dług o wartości nominalnej 68,6 mld zł, w tym:

  • obligacje hurtowe: 46,6 mld zł,
  • obligacje detaliczne: 2,5 mld zł,
  • bony skarbowe: 4 mld zł,
bEqTOaUt
  • obligacje oraz kredyty na rynkach zagranicznych: 15,5 mld zł, podano także.

W wyniku konsolidacji zarządzania płynnością sektora publicznego na koniec stycznia zgromadzono środki w wysokości 39,9 mld zł, z czego w depozytach terminowych 29,8 mld zł oraz w depozytach typu O/N 10,1 mld zł, poinformował też resort.

"W grudniu 2016 r. udział inwestorów zagranicznych w krajowych SPW wzrósł o 4,4 mld zł, a wielkość ich portfela osiągnęła wartość 192,6 mld zł, co stanowiło 32,8% zadłużenia w SPW ogółem (32,2% w poprzednim miesiącu). Udział banków centralnych i instytucji publicznych w grupie nierezydentów według stanu na koniec grudnia 2016 r. wyniósł 28,7%" - czytamy w komunikacie.

bEqTOaUO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)