Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MF zaoferuje obligacje za 6-12 mld zł, bony za 2-4 mld zł na przetargach w lutym

0
Podziel się
MF zaoferuje obligacje za 6-12 mld zł, bony za 2-4 mld zł na przetargach w lutym
bCYMhWYB

Ministerstwo Finansów (MF) zaoferuje na 2 przetargach w lutym br. obligacje skarbowe o łącznej wartości 6-12 mld zł oraz bony skarbowe o łącznej wartości 2-4 mld zł, oferowane także na dwóch przetargach, podał resort.

Na przetargu 2 lutego zostaną zaoferowane papiery serii OK0419 / PS0422 / WZ1122/ WZ0126 / DS0727 o wartości nominalnej 3-5 mld zł, zaś 20 lutego - obligacje tych samych serii, przy czym możliwe będą także obligacje typu WS albo IŻ - o łącznej wartości 3-7 mld zł, podano w komunikacie.

Przetargi bonów skarbowych zaplanowano na 6 lutego - wówczas resort zaoferuje papiery 29-tygodniowe o wartości 1-2 mld zł - oraz 20 lutego, kiedy inwestorzy będą mogli nabyć papiery 27-tygodniowe o wartości także 1-2 mld zł, podano również.

bCYMhWYD

"Podaż obligacji skarbowych na luty skonstruowana została zgodnie z obowiązującymi od początku roku nowymi zasadami, tj. na obydwu lutowych przetargach zaoferujemy trzy tenory o oprocentowaniu stałym (2, 5 i 10 lat) i dwa o zmiennym. Oferta na drugim przetargu może być uzupełniona o obligacje typu WS albo IZ. Podaż w lutym będzie wyraźnie niższa niż w styczniu. Na pierwszym przetargu będzie to 3-5 mld zł" - skomentował wiceminister finansów Piotr Nowak, cytowany w komunikacie.

Ostateczna oferta oraz wartość podaży będzie ogłaszana 2 dni przed przetargiem w oparciu o aktualne warunki rynkowe i konsultacje z inwestorami, przypomniano w materiale.

bCYMhWZe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)