Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MIB: Nie ma na razie kierunkowych decyzji dot. połączenia Orlenu z Lotosem 

0
Podziel się:
MIB: Nie ma na razie kierunkowych decyzji dot. połączenia Orlenu z Lotosem 

Na razie nie ma kierunkowych decyzji w sprawie ewentualnego połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos, poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

"To jest po stronie Ministerstwa Energii, wiem, że wraca ten temat. Według Orlenu nie ma sensu istnienie dwóch spółek. Temat po raz kolejny wraca, mam nadzieję, że wróci i przejdzie" - powiedział Smoliński dziennikarzom.

"Jestem przeciwny likwidacji Lotosu jako poseł z regionu"- podkreślił.

Smoliński dodał, że nie ma informacji o ewentualnych planach fuzji PGE z Energą lub Tauronu z Eneą.

Wiceminister odniósł się do słów wypowiedzianych na spotkaniu z pomorskimi przedsiębiorcami, że połączenie Lotosu z Orlenem jest nieuniknione.

"Nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jaki sposób Lotos i Orlen zostaną połączone. Jest to jednak jedynie kwestią czasu. W Trójmieście na pewno pozostanie zakład produkcyjny, jako osobna spółka nowej organizacji. To jedynie możemy zagwarantować" - stwierdził podczas spotkania wiceminister, którego cytuje portal trójmiejski portal.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 20,9 mld zł w 2016 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)