Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Millennium DM obniżył rekomendację dla ZA Tarnów

0
Podziel się

Analitycy Millennium DM w raporcie z 21 grudnia obniżyli rekomendację dla Zakładów Azotowych w Tarnowie do neutralnie z akumuluj oraz cenę docelową akcji spółki do 15,8 zł z 19,4 zł.

Millennium DM obniżył rekomendację dla ZA Tarnów
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEgHmwiJ

*Analitycy Millennium DM w raporcie z 21 grudnia obniżyli rekomendację dla Zakładów Azotowych w Tarnowie do _ neutralnie _ z _ akumuluj _ oraz cenę docelową akcji spółki do 15,8 zł z 19,4 zł. *

_ Nafta Polska, prowadząca proces sprzedaży spółek chemicznych (w tym ZA Tarnów) poinformowała, że wpłynęły wiążące oferty na zakup akcji wszystkich trzech firm. Nie podała jednak żadnych dodatkowych szczegółów. Bardzo słabe wyniki finansowe polskich spółek chemicznych mogą skłonić inwestorów do zaprezentowania konserwatywnych wycen, co grozi powstaniem rozbieżności między ofertami inwestorów i oczekiwaniami sprzedającego _ - napisano w raporcie.

_ Powodzenie prywatyzacji jest kluczowe dla spółki, gdyż ma wpływ zarówno na bieżącą wycenę (perspektywa wezwania), jak i wycenę fundamentalną (poprawa efektywności) _ - dodano.

bEgHmwiL

Zdaniem analityków Millennium DM, IV kw. 2009 r. przyniesie poprawę wyników ZA Tarnów w porównaniu z III kw., jednak gdyby nie zyski ze sprzedaży jednostek redukcji emisji (ERU) i dezinwestycji, wyniki okazałyby się gorsze niż w III kw.

Raport sporządzono przy kursie ZA Tarnów na poziomie 15 zł, a w poniedziałek o godz. 15.00 za jedną akcję spółki płacono 14,48 zł.

bEgHmwjm
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)