Notowania

mil
14.06.2010 10:06

Millennium DM wycenia akcję Taurona na 0,77 zł

Analitycy Domu Maklerskiego Millennium wyceniają wartość jednej akcji spółki Tauron Polska Energia na 0,77 zł wobec maksymalnej ceny w ofercie publicznej ustalonej na 0,70 zł za akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maica/iStockphoto)

*Analitycy Domu Maklerskiego Millennium wyceniają wartość jednej akcji spółki Tauron Polska Energia na 0,77 zł wobec maksymalnej ceny w ofercie publicznej ustalonej na 0,70 zł za akcję, wynika z raportu z 9 czerwca odtajnionego w poniedziałek. *

_ Na podstawie naszych prognoz oraz wyceny porównawczej szacujemy wartość rynkową Taurona na 11,0 mld zł, czyli 0,77 zł na akcję. Po uwzględnieniu scalenia akcji w skali 9 do 1 wycena wynosi 6,9 zł na akcję _ - czytamy w raporcie.

Cena maksymalna akcji sprzedawanych inwestorom indywidualnym została ustalona na poziomie 0,70 zł. Po uwzględnieniu scalenia walorów w stosunku 9 do 1 cena wynosi 6,3 zł. Cena dla inwestorów instytucjonalnych zostanie ustalona po zakończeniu budowania księgi popytu i może być wyższa niż cena maksymalna dla inwestorów indywidualnych.

Analitycy dokonali wyceny metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych oraz metodą porównawczą do spółek polskich i zagranicznych, działających w tej samej branży.

_ W oparciu o metodę DCF wyceniliśmy spółkę na 11.405 mln zł, czyli 0,80 zł na akcję (7,2 zł po uwzględnieniu scalenia). Wyceniając spółkę metodą porównawcza do firm zagranicznych i firm polskich, ustaliliśmy wartość Taurona na poziomie odpowiednio 12.342 mln zł (0,86/7,8 zł na akcję) i 9.372 (0,66/5,9 zł na akcję) _ - czytamy w raporcie.

Metodzie DCF, jako metodzie głównej analitycy przypisali wagę 40%, podczas gdy każdej z metod porównawczych - wagę 30%.

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: mil, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz