Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Millennium DM zaleca: redukuj Lotos

0
Podziel się:

Powodem rekomendacji są ostatni zwyżki cen akcji spółki oraz ponadprzeciętne ryzyko w czasie recesji.

Millennium DM zaleca: redukuj Lotos
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 3 kwietnia, obniżyli rekomendację dla Grupy Lotos do _ redukuj _ z _ neutralnie _, ale podnieśli cenę docelową do 14,40 zł z 12,60 złotych.

W dniu wydania raportu kurs akcji Lotosu wyniósł 16,50 złotych.

_ Ze względu na ostatnie zwyżki cen akcji Lotosu obniżamy naszą rekomendację z neutralnie do redukuj (przy nieznacznej zmianie ceny docelowej z 12,60 zł do 14,40 zł), podkreślając ponadprzeciętne ryzyko akcji spółki w czasie recesji _ - napisano w raporcie.

W rekomendacji napisano, że po rekordowo słabym IV kwartale, w którym spółka miała 904 mln zł straty netto (w tym 893 mln zł w wyniku przeszacowania zapasów), kolejny okres powinien przynieść również straty.

Zdaniem analityków w I kwartale efekt LIFO powinien już nieznacznie wpłynąć negatywnie na wyniki i jest szacowany przez Millennium DM na 67 mln zł.

W raporcie przypomniano, że od 14 marca w Lotosie rozpoczął się planowy, 34-dniowy przestój remontowy, którego koszt wyniesie około 70 mln zł i dodatkowo, według analityków, zmniejszy marżę przerobową o ok. 39 mln zł w I kwartale.

_ Wstępnie szacujemy stratę EBITDA w I kwartale na 22 mln zł, stratę EBIT na 102 mln zł, a stratę netto na 322 mln zł _ - napisano w raporcie.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)