Notowania

mip
03.06.2009 10:08

Mispol rozmawia o fuzji

Spółka spożywcza Mispol prowadzi negocjacje z podmiotami na temat fuzji, ale nie wykluczone jest, że sama spółka mogłaby zostać przejęta, poinformował akcjonariusz i szef rady nadzorczej Mispolu Krzysztof Smolarczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

*Spółka spożywcza Mispol prowadzi negocjacje z podmiotami na temat fuzji, ale nie wykluczone jest, że sama spółka mogłaby zostać przejęta, poinformował akcjonariusz i szef rady nadzorczej Mispolu Krzysztof Smolarczyk. *

_ Prowadzimy rozmowy. Naszym celem strategicznym jest dynamiczna rozbudowa grupy oraz stworzenie wartości dla akcjonariuszy. Jeżeli ma to się stać poprzez fuzję z innym podmiotem z branży albo przez wejście do Mispolu inwestora strategicznego, to ja nie mówię nie _ - powiedział Smolarczyk (posiadający blisko 6% akcji spółki) środowemu _ Parkietowi _.

Mispol prowadził już rozmowy w sprawie konsolidacji z dwoma podmiotami, ale zakończyły się one niepowodzeniem, ponieważ - jak tłumaczy Smolarczyk - strony nie porozumiały się co do parytetu wymiany akcji. _ Parkiet _ podał, że rozmowy te dotyczyły spółki PMB, o rocznych przychodach ponad 300 mln zł, oraz spółki o jeszcze większej rocznej sprzedaży.

Smolarczyk podtrzymał też zapowiedź, że Mispol za kilka lat może osiągnąć 1 mld zł rocznej sprzedaży, ale podkreślił, że nie da się tego zrealizować przez rozwój organiczny.

Mispol miał po audycie 1,31 mln zł skonsolidowanego straty netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2008 roku wobec 9,13 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 238,51 mln zł wobec 176,43 mln zł rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: mip, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz