Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mniejszościowi akcjonariusze Hawe chcą by KNF zbadał plan emisji akcji Mediatela

0
Podziel się:
Mniejszościowi akcjonariusze Hawe chcą by KNF zbadał plan emisji akcji Mediatela

Akcjonariusze mniejszościowi Hawe wysyłają dziś pismo do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o zbadanie w trybie pilnym, czy subskrypcja prywatna Mediatela nie zagraża obrotowi i bezpieczeństwu akcjonariuszy Hawe zrzeszonych w Porozumieniu Akcjonariuszy Mniejszościowych Hawe S.A., podało Porozumieni.

"Akcjonariusze spółki Hawe S.A. zrzeszeni w Porozumieniu Akcjonariuszy Mniejszościowych Hawe S.A. posiadający 9,15% akcji tej spółki i będący największym akcjonariuszem ujawnionym spółki pragną zwrócić się do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o weryfikację i sprawdzenie, czy prowadzona subskrypcja prywatna spółki Mediatel S.A. nie zagraża obrotowi i bezpieczeństwu akcjonariuszy spółki Hawe S.A. zrzeszonych w Porozumieniu Akcjonariuszy Mniejszościowych Hawe S.A." - czytamy w piśmie zaadresowanym do przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego.

"W przypadku naruszenia lub uzasadnionego podejrzenia naruszenia przepisów prawa, o których mowa w art. 16, art.17 i art.18 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 1639 z dnia 7.10.2016 r. ) w związku z planowaną emisją akcji realizowaną w drodze subskrypcji prywatnej, pozbawiającej dotychczasowych akcjonariuszy tj. spółkę Hawe S.A. prawa poboru akcji spółki w całości dokonywanej na podstawie tej oferty zwracam się z prośbą o zastosowanie trybu przewidzianego w/w przepisach" - czytamy dalej.

Wcześniej akcjonariusze Hawe zrzeszeni w Porozumieniu Akcjonariuszy Mniejszościowych Hawe S.A., posiadający 9,15% akcji tej spółki, są przeciwni planowanej przez Mediatel - spółkę zależną Hawe - emisji akcji, która ma umożliwić - zdaniem Mediatela - obronę przed próbą wrogiego przejęcia Hawe.

Wcześniej w kwietniu Mediatel podał, że zwołał na 8 maja nadzwyczajne walne zgromadzenie, które ma zdecydować o emisji akcji serii C i D celem obrony przed próbą wrogiego przejęcia.

Grupa Mediatel jest podmiotem działającym na rynku telekomunikacyjnym. Należy do grupy Hawe.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)