Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mostostal Warszawa niweluje ogromne straty. Kurs akcji w górę

0
Podziel się:

Strata netto za 2014 rok to już "tylko" niecałe 12 mln zł.

Mostostal Warszawa niweluje ogromne straty. Kurs akcji w górę
(vizafoto - Fotolia.com)

Mostostal Warszawa odnotował 11,55 mln zł straty w 2014 roku. To dużo lepszy wynik niż rok wcześniej, gdy spółka była pod kreską 288 mln zł. Poprawy wyników oczekiwali inwestorzy, co widać po cenie akcji spółki notowanej na giełdzie w Warszawie.

Zysk operacyjny Mostostalu wyniósł 23,93 mln zł wobec 237,45 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1509,52 mln zł w 2014 r. wobec 1633,36 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2014 r. wyniósł 53,72 mln zł wobec 245,44 mln zł straty rok wcześniej.

Chociaż spółka wciąż "na czysto" nie przynosi zysków, to dużo mniejsza strata jest już wystarczającą zachętą do kupowania akcji Mostostalu Warszawa. Inwestorzy zdają się liczyć na to, że to co najgorsze spółka ma już za sobą. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy jej wartość rynkowa wzrosła o ponad połowę. Na akcjach można było zarobić prawie 70 procent.

Notowania akcji Mostostalu Warszawa na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)