Notowania

technologie
29.11.2018 09:55

MPiT podpisało z Grupą Bosch umowę strategiczną w obszarze Przemysłu 4.0 

Warszawa, 29.11.2018 (ISBnews) - Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MpiT) oraz polskie spółki zależne Robert Bosch GmbH, podpisały porozumienie o strategicznej współpracy gospodarczej w obszarze Przemysłu 4.0, podał resort. Celem współpracy jest m.in. przyspieszenie procesu wdrażania najnowszych metod produkcji w polskich przedsiębiorstwach i podwyższanie ich kompetencji w budowaniu nowoczesnej gospodarki opartej na innowacyjności.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jako minister odpowiedzialny za rozwój innowacji jestem przekonana, że współpraca z globalnymi firmami, takimi jak Grupa Bosch, działającymi w zaawansowanych technologicznie sektorach, to szansa dla polskich firm, uczelni i instytucji naukowych na korzystanie z najnowszych badań i technologii, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost innowacyjności i konkurencyjności naszej gospodarki" - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, cytowana w komunikacie.

Polskie spółki zależne Robert Bosch GmbH zadeklarowały gotowość do współpracy w zakresie kompetencji Platformy Przemysłu Przyszłości, której inauguracja działalności planowana jest na I kw. 2019 r., podał resort.

"Platforma Przemysłu Przyszłości jest na legislacyjnym finiszu. Jej powołanie przyczyni się do realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i pomoże stawić czoła nowym wyzwaniom związanym z czwartą rewolucją przemysłową. Nowy podmiot będzie odpowiedzialny za wspomaganie transformacji rodzimego przemysłu do poziomu określanego jako Przemysł 4.0." - powiedział wiceminister Marcin Ociepa, także cytowany w komunikacie.

List intencyjny o współpracy został podpisany z następującymi spółkami z Grupy Bosch: Robert Bosch, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Bosch Rexroth, sia Abrasives Polska

"Włączenie się Bosch'a do projektu Platformy Przemysłu Przyszłości przyspieszy proces wdrażania najnowszych metod produkcji z wykorzystaniem całej palety rozwiązań Przemysłu 4.0 w polskich przedsiębiorstwach, podwyższając tym samym ich kompetencje niezbędne do budowania nowoczesnej gospodarki opartej na innowacyjności. Świetną bazą do praktycznego przekazywania wiedzy będą lokalne zakłady przemysłowe Bosch, które wykorzystują nowoczesne technologie oraz otwarte dla polskich klientów platformy zarządzające systemami produkcyjnymi" - powiedziała prezes Robert Bosch w Polsce Krystyna Boczkowska, cytowana w komunikacie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz