Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MR: Agata Zielińska została powołana na Rzecznika Funduszy Europejskich

0
Podziel się:

Minister rozwoju i finansów powołał Agatę Zielińską na Rzecznika Funduszy Europejskich w zakresie krajowych programów operacyjnych, podał resort rozwoju.

MR: Agata Zielińska została powołana na Rzecznika Funduszy Europejskich

Stanowi to wypełnienie przepisów znowelizowanej ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020, podkreślił resort.

"Jestem przekonany, że powołanie Rzecznika Funduszy Europejskich usprawni kontakt pomiędzy poszczególnymi instytucjami a beneficjentami. Uwagi i opinie zgłaszane Rzecznikowi przyczynią się do zwiększenia skuteczności wdrażania Programów, a tym samym poprawi się efektywność wydatkowania środków publicznych i prywatnych" - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, który wręczył powołanie.

W ramach swoich zadań Rzecznik podejmuje następujące zadania:

  • ? organizuje proces przyjmowania zgłoszeń od wnioskodawców, beneficjentów i innych interesariuszy funduszy europejskich, dotyczących utrudnień i propozycji usprawnień w zakresie realizacji krajowych programów operacyjnych perspektywy finansowej 2014-2020: Programu Infrastruktura i Środowisko, Programu Inteligentny Rozwój, Programu Wiedza Edukacja Rozwój, Programu Polska Cyfrowa, Programu Polska Wschodnia, Programu Pomoc Techniczna;

*? konsultuje, wspomaga i nadzoruje analizowanie otrzymanych zgłoszeń;

*? udziela wyjaśnień w zakresie otrzymanych zgłoszeń;

*? na podstawie otrzymanych zgłoszeń dokonuje okresowych przeglądów procedur w ramach krajowych programów operacyjnych perspektywy finansowej 2014-2020 i formułuje propozycje usprawnień;

*? sporządza roczny raport ze swojej działalności i przedkłada go właściwym instytucjom zarządzającym, podano też w materiale.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)