Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MR: Inflacja będzie zbliżona do 1,8% r/r w sierpniu wobec 1,7% w lipcu

0
Podziel się:
MR: Inflacja będzie zbliżona do 1,8% r/r w sierpniu wobec 1,7% w lipcu

Inflacja konsumencka będzie zbliżona do 1,8% r/r w sierpniu wobec 1,7% r/r w lipcu, prognozują eksperci Ministerstwa Rozwoju.

"W ocenie MR w sierpniu 2017 roku, w porównaniu z lipcem br., ceny powinny obniżyć się o około 0,1%, głównie ze względu na wolniejszy spadek cen żywności, sezonowy spadek cen odzieży i obuwia oraz stabilizację cen paliw. Oczekujemy, że w sierpniu roczny wskaźnik inflacji będzie zbliżony do 1,8%" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w piątek, że inflacja konsumencka wyniosła 1,7% w ujęciu rocznym w lipcu 2017 r. (wobec 1,5% r/r w czerwcu). W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły o 0,2% w lipcu.

Większość analityków bankowych spodziewa się, że inflacja na koniec roku znajdzie się w okolicach 1,5% r/r, przy występującym ryzyku w górę z uwagi na możliwe nasilenie tendencji wzrostowych w cenach żywności oraz przy założeniu stabilizacji do końca roku cen ropy naftowej w przedziale 50-55 USD za baryłkę surowca typu Brent.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)