Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Napływ netto środków do funduszy Investors TFI wyniósł 1,4 mld zł w I półr.

Napływ netto środków do funduszy Investors TFI wyniósł 1,4 mld zł w I półr.

Napływ netto środków do funduszy otwartych Investors Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) wyniósł w I połowie br. 1,4 mld zł. To więcej niż w I półroczu 2016 r., kiedy TFI zanotowało 160 mln zł napływów, ale również więcej niż w całym 2016 roku, kiedy napływ środków przekroczył 750 mln zł, poinformował prezes Zbigniew Wójtowicz.

"Nasze fundusze prezentowały się bardzo dobrze na tle rynku, ale również nominalnie przyniosły dość wysokie stopy zwrotu. Zaufało nam aż 25 tys. nowych klientów i udało nam się pozyskać 1,4 mld zł napływów środków netto, czyli z uwzględnieniem umorzeń,  przy całym rynku, wynoszącym ok. 7 mld zł" - powiedział Wójtowicz, podczas spotkania z dziennikarzami.

Najwięcej środków, podobnie jak w 2016 r. napłynęło do funduszu Płynna Lokata, który odpowiadał za ponad połowę nowo pozyskanych środków.

"Klienci w Polsce poszukują rozwiązań, które nie mają komponentu akcyjnego. Z pewnością też porównują wyniki poszczególnych funduszy na rynku, gdzie na tle konkurencji wyglądamy dobrze. Kluczowe w tym przypadku okazały się wyniki i poziom bezpieczeństwa. Do napływu nowych środków do funduszy bezpiecznych, w tym do Płynnej Lokaty mógł przyczynić się również podatek bankowy oraz niskie oprocentowanie depozytów" - dodał Wójtowicz.       

W segmencie funduszy mieszanych i akcyjnych najwięcej środków napłynęło do funduszu Investor Zabezpieczenia Emerytalnego, który pozyskał ponad 350 mln zł. Rosnącym zainteresowaniem cieszyły się również uruchomione w ub.r. fundusze Investors Niemcy i Investors Bezpiecznego Wzrostu, podano także.

"Od lat konsekwentnie rozwijamy relacje z bankami, ubezpieczycielami i domami maklerskimi dystrybuującymi jednostki funduszy. Przełożyło się to na znaczny wzrost zainteresowania naszą ofertą. Co istotne, sprzedaż jest zdywersyfikowana i napływ środków nie jest efektem kilku dużych transakcji" - powiedział Wójtowicz.

Towarzystwo rozwija również własną sprzedaż poprzez kanały on-line. 

"Kanały tradycyjne będą na pewno jeszcze długo decydujące. Z pewnością jednak liczba klientów kanałów internetowych będzie rosła. W tej chwili kanał ten odpowiada za ok. 1% napływu nowych środków, ale cały czas notujemy tu wzrosty ilościowe" - podsumował Wójtowicz.

Investors TFI działa od 2005 roku, a w 2011 roku dokonana została integracja z DWS Polska TFI.

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie