Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nestmedic ok. trzykrotnie zwiększył r/r liczbę przeprowadzonych badań w tym roku

0
Podziel się:

Nestmedic przeprowadził w Polsce 2 059 badań w 2018 roku, co oznacza prawie trzykrotny wzrost wobec 2017 roku, i w sumie 109 badań za granicą, podała spółka.

Nestmedic ok. trzykrotnie zwiększył r/r liczbę przeprowadzonych badań w tym roku
bEDJUeyJ

"W 2018 roku liczba przeprowadzonych badań mobilnym KTG Pregnabit zwiększyła się prawie trzykrotnie, w porównaniu do 715 badań przeprowadzonych w 2017 roku. Spółka w br. rozpoczęła również badania mobilnym KTG za granicą (109 badań), czego rezultatem są m.in. podpisane dwie umowy na dystrybucję KTG Pregnabit do Finlandii i Nigerii. Oba rynki są bardzo perspektywiczne" - czytamy w komunikacie.

"Cieszy nas bardzo rosnąca liczba badań przeprowadzanych naszym telemedycznym KTG. Od początku funkcjonowania KTG Pregnabit na rynku udało się przeprowadzić aż 2 800 badań" - powiedziała prezes Patrycja Wizińska-Socha, cytowana w materiale.

Nestmedic planuje dalszą ekspansję zagraniczną i w 2019 roku spółka będzie skupiała się głównie na rynku Unii Europejskiej oraz komercjalizacji już trwających rozmów z poszczególnymi dystrybutorami, wskazano także.

bEDJUeyL

"W przyszłym roku spodziewamy się pierwszych komercyjnych umów w krajach Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że wśród nich będzie przede wszystkim Finlandia, ale i Irlandia, Włochy, Portugalia, Litwa, Czechy i Grecja. Widzimy także duży potencjał w krajach afrykańskich czy arabskich" - dodała prezes.

Kraj poza Europą, w którym w przyszłym roku chce zaistnieć Nestmedic wraz ze swoim mobilnym KTG, to w pierwszej kolejności Stany Zjednoczone, przypomniano.

Dodatkowo spółka zamierza aktywnie wdrażać mobilne KTG Pregnabit na rynek nigeryjski zgodnie z niedawno podpisaną umową z tamtejszym dystrybutorem. W ramach realizacji umowy w 2019 roku na tamtejszy rynek ma trafić około 295 urządzeń służących do przeprowadzania badań KTG w warunkach domowych, a Nestmedic może udzielić ok. 1 105 miesięcznych licencji na korzystanie z systemu Pregnabit.

Firma Nestmedic SA powstała w 2014 roku. Jej zespół stworzył innowacyjny produkt - system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

bEDJUezm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)