Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śnieżka
24.07.2013 14:15

Niższa rekomendacja dla producenta farb

Analitycy DM BDM obniżyli rekomendację spółki Śnieżka. Nowa cena docelowa to 43 złote.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nullplus/iStockphoto)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 19 lipca, obniżyli rekomendację Śnieżki do _ redukuj _ z _ trzymaj _, a cenę docelową jednej akcji spółki do 43 zł z 48 zł wcześniej.

Raport został wydany przy cenie 48,89 zł, natomiast w środę ok. godz. 13.35 za jedną akcję spółki płacono 48,68 zł. Analitycy DM BDM przypomnieli, że rezultaty spółki Śnieżka za I kwartał 2013 r. były nieznacznie lepsze od ich oczekiwań. W II kwartale spodziewają się dalszej poprawy wyników rok do roku, choć dynamika wzrostu nie będzie już tak widoczna jak w 2012 roku.

Dodali, że dostrzegają niekorzystne tendencje, które mogą wpływać na wyniki spółki w 2014 roku: pojawiającą się presja na spadek cen farb na rynku polskim oraz wzrost cen bieli tytanowej.

_ - Skłania nas to do wykorzystania bieżących cen do zmniejszenia ekspozycji na spółkę oraz zmiany rekomendacji z +trzymaj+ do +redukuj+. Obniżamy cenę docelową z 48 zł do 43 zł, co wynika m.in. z odcięcia dywidendy, wzrostu stopy wolnej od ryzyka oraz obniżenie prognozy na 2014 rok. Dostrzegamy dyskonto z jakim spółka handlowa jest do zachodniej konkurencji, jednak dotyczy ono podmiotów z dużą ekspozycją na rynek amerykański (boom na rynku nieruchomości) _ - podano w raporcie.

_ - Poduszką bezpieczeństwa dla kursu naszym zdaniem pozostaje wysoki potencjał dywidendowy _ - dodano.

Tagi: śnieżka, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz