Notowania

car
16.08.2010 09:32

Niższe zyski Inter Cars

Grupa Inter Cars miała w I połowie 2010 roku 29,31 mln zł zysku netto wobec 42,18 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Grupa Inter Cars miała w I połowie 2010 roku 29,31 mln zł zysku netto wobec 42,18 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody grupy wzrosły o 12 proc. rdr do 1,1 mld zł - podała spółka w raporcie półrocznym.

Zysk na działalności operacyjnej Inter Cars spadł o 27 proc. rdr do 51,5 mln zł, co było wynikiem wzrostu kosztów operacyjnych o kwotę 16 mln zł.

_ Wzrost kosztów operacyjnych w kwocie około 6 milionów złotych dotyczył zdarzeń jednorazowych, takich jak koszty projektu kolokacji serwerów oraz innych projektów informatycznych. Natomiast w pozostałej części dotyczy głównie zwiększenia kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu (kosztów zmiennych) takich jak prowizje od części zamiennych, które ulegają zmianie w zależności od wielkości przychodu ze sprzedaży części oraz kosztów uruchomienia projektu Motointegrator _ - napisano w raporcie.

Spółka informuje, że wzrost przychodów rok do roku to efekt silnego popytu krajowego oraz rozwoju spółek zagranicznych. Sprzedaż eksportowa wzrosła o 26 proc. rdr.

Spółka podała, że na rynkach zagranicznych największy wzrost odnotowały spółki w Rumunii (249 proc.), na Litwie (73 proc.), Chorwacji (45 proc.), we Włoszech (41 proc.), na Ukrainie i na Węgrzech (19 proc.).

Przychody z rynku krajowego stanowiły ok. 76 proc. przychodów całej grupy.

Spółka podała, że sprzedaż spółki zależnej Feber ukształtowała się na poziomie analogicznym jak w 2009 roku.

_ W Feberze trwa wdrażanie programu naprawczego, mającego na celu głównie zmniejszenie kosztów wytworzenia produktów oraz zwiększenie sił sprzedażowych w oparciu o zasoby Grupy Kapitałowej IC. Obserwujemy pierwsze oznaki poprawy koniunktury, która powinna przełożyć się na wyniki spółki w następnych okresach, jednak w 2010 roku Feber nie uzyska dodatniej rentowności netto _ - napisano w komunikacie.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: car, efk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz