Notowania

finanse
12.09.2018 17:17

Nowak z MF: Ponad 20 TFI spełnia wymogi związane z prowadzeniem PPK

Wymogi związane z wdrożeniem projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) spełnia więcej niż 20 towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI) w Polsce, poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spośród towarzystw funduszy inwestycyjnych wydaje nam się, że ponad 20 instytucji na 64 spokojnie spełnia wymogi związane z prowadzeniem PPK" - powiedział dziś wiceminister Nowak podczas pierwszego czytania projektu w Sejmie. 

Dodał, że w PPK jest w pełni bezpieczne dla uczestników. "Wydaje nam się, że te bufory bezpieczeństwa są zapewnione" - dodał. 

Według niego, podczas spotkań w Radzie Dialogu Społecznego projekt był uzgodniony i związki zawodowe wydały pozytywną opinię o tym projekcie. 

Głosowanie nad projektem ustawo o PPK zaplanowane jest na czwartek w godzinach wieczornych. 

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy o PPK, a premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że w ciągu 10 lat państwo wpłaci na prywatne konta Polaków w PPK około 35 mld zł. Minister finansów Teresa Czerwińska wskazywała wówczas, że PPK będą mogły prowadzić instytucje finansowe, takie jak towarzystwa funduszy inwestycyjnych, zakłady ubezpieczeń czy powszechne towarzystwa emerytalne, które podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). 

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz