Notowania

finanse
13.04.2017 16:48

Nowy prezes PZU podtrzymuje politykę dywidendową i strategię grupy do 2020 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 13.04.2017 (ISBnews) - Nowy prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) Paweł Surówka podtrzymuje politykę dywidendową oraz strategię grupy do 2020 roku, przyjętą przez poprzedni zarząd, podało PZU.

"Naszym celem jest w pełni wykorzystać ogromny potencjał Grupy PZU, począwszy od usług ubezpieczeniowych i zdrowotnych, poprzez produkty inwestycyjne, aż po ofertę bankową. Jest to unikatowe spektrum możliwości" - powiedział Surówka, cytowany w komunikacie.

"Paweł Surówka podkreśla, że podtrzymuje również politykę dywidendową, która wraz ze strategią została przyjęta przez zarząd spółki pod kierownictwem Michała Krupińskiego" - czytamy w komunikacie.

Polityka dywidendowa spółki zakłada wartość bazową wskaźnika wypłaty dywidendy na poziomie min. 50%. W połowie marca ówczesny prezes Michał Krupiński zapowiadał, że PZU chce wypłacić dywidendę wysokości znacząco wyższej niż 50% zysku wypracowanego w 2016 roku.

Paweł Surówka współtworzył strategię Grupy PZU do 2020 roku i uczestniczył w tak kluczowych dla spółki projektach, jak transakcja przejęcia Pekao SA. Strategia grupy PZU zakłada rozwój biznesu ubezpieczeniowego i bankowego, a także nacisk na wprowadzanie innowacyjnych narzędzi obsługi klienta i zarządzania. Realizowane będą także ważne inicjatywy wzrostowe w obszarze zdrowia oraz inwestycji.

"Konsekwentna realizacja tych zamierzeń będzie moim najwyższym priorytetem" - zapewnił nowy prezes PZU SA, cytowany w komunikacie.

Paweł Surówka to menedżer z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w globalnych spółkach kapitałowych. Bezpośrednio przed nominacją na prezesa zarządu PZU SA pełnił funkcję prezesa zarządu PZU Życie SA (od 23 czerwca 2016, kiedy to RN ubezpieczyciela powierzyła mu te obowiązki).

Pod koniec marca br. rada nadzorcza PZU odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU i ze składu zarządu PZU. Następnie oddelegowała członka rady Marcina Chludzińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz