Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
26.07.2016 15:10

Orange Polska ma być pod koniec roku gotowy do świadczenia VoLTE i VoWifi

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 26.07.2016 (ISBnews) - Pod koniec roku Orange Polska ma być gotowe technicznie do świadczenia usług VoLTE, VoWifi na poziomie rozwiązania sieciowego, poinformował wiceprezes ds. operacyjnych Piotr Muszyński.

"Pod koniec roku chcemy być gotowi technicznie do świadczenia usług VoLTE, VoWifi na poziomie rozwiązania sieciowego" - powiedział Muszyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Wskazał, że już powyżej 98% populacji jest w zasięgu LTE operatora, który kontynuował rozbudowę zasięgu na 1800 MHz podczas trwania niedawno zakończonej aukcji LTE. Ponadto operator "pracuje intensywnie" nad agregacją pasm.

Członek zarządu ds. finansowych Maciej Nowohoński wskazał ponadto, że Orange Polska nie wyklucza sprzedaży wież infrastruktury mobilnej, ale zaznaczył jednocześnie że nie są obecnie prowadzone żadne działania w tym kierunku. Z kolei operator na pewno nie będzie pozbywał się infrastruktury stacjonarnej, traktując ją jako swoją przewagę konkurencyjną.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz