Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orphee powołało nową radę dyrektorów

2
Podziel się:

W czerwcu br. Tadeusz Tuora, członek rady dyrektorów Orphée oraz założyciel i akcjonariusz PZ Cormay poinformował, że "mając na uwadze najlepszy interes spółki" zdecydował o odejściu z rady dyrektorów Orphée.

Od lewej: Janusz Płocic oraz Tadeusz Tuora
Od lewej: Janusz Płocic oraz Tadeusz Tuora

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Orphee powołało w skład rady dyrektorów spółki Janusza Płocicę - na przewodniczącego rady - oraz Piotra Skrzyńskiego, Wojciech Suchowskiego, Krzysztofa Rudnika oraz Domingo Domingueza na członków rady, podała spółka.

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Orphee SA powołuje, działając na podstawie art. 5 ust. 3 statutu Orphee SA, pana Janusza Płocicę do pełnienia funkcji przewodniczącego rady dyrektorów Orphee SA na kadencję obejmującą rok finansowy 2015, rozpoczynającą się wraz z zakończeniem niniejszego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia"' - czytamy w raporcie.

Walne poddało pod głosowanie także kandydaturę Michela Legranda na członka rady dyrektorów, ale nie został on wybrany.

Kilka dni temu Janusz Płocica - nowo wybrany przewodniczący rady dyrektorów Orphee i jednocześnie prezes PZ Cormay - informował, że skuteczne z punktu widzenia formalnego zwołanie NWZ Orphée przez uprawnionych do tego członków rady dyrektorów to istotny formalny krok na drodze do odzyskania przez większościowych akcjonariuszy - w tym PZ Cormay - kontroli operacyjnej nad spółką. Prezes poinformował wówczas, iż wierzy, że w wyniku decyzji akcjonariuszy skład rady dyrektorów nowej kadencji będzie odzwierciedlał strukturę właścicielską spółki i będzie zgodny z interesami akcjonariuszy.

W czerwcu br. Tadeusz Tuora, członek rady dyrektorów Orphée oraz założyciel i akcjonariusz PZ Cormay poinformował ISBnews, że "mając na uwadze najlepszy interes spółki" zdecydował o odejściu z rady dyrektorów Orphée. Na początku lipca sprzedał zaś większość posiadanych akcji Orphée, ponieważ - jak argumentował - przestał wierzyć w możliwość porozumienia w ramach akcjonariatu tej spółki z Total FIZ.

Decyzję o odejściu z funkcji przewodniczącego rady dyrektorów spółki Orphée podjął pod koniec czerwca br. także Tomasz Tuora.

NWZ powołało także spółkę Gerofid, Société Fiduciaire SA z siedzibą w Genewie do pełnienia funkcji rewidenta spółki za lata 2014 i 2015.

Wcześniej spółka informowała, że dotychczasowy audytor Synergie & Partenaires Societe Fiduciaire SA zrzekł się pełnomocnictwa do przeprowadzenia badania sprawozdań finansowych za 2014 r. W efekcie spółka nie wypełniła obowiązku informacyjnego w zakresie sporządzenia i opublikowania zaudytowanego raportu rocznego za rok 2014 w terminie do 30 czerwca 2015

Grupa kapitałowa Orphée SA składa się z jednostki dominującej Orphée SA z siedzibą w Genewie i jej spółek zależnych. Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest sprzedaż odczynników, testów i aparatury do diagnostyki in vitro. Głównym miejscem prowadzenia działalności Orphee jest Szwajcaria, a dla spółek zależnych: Kormej Diana - Białoruś, Kormiej Rusłand - Rosja, Innovation Enterprises Ltd. - Irlandia, Orphee Technics Sp. z o. o. - Polska. Orphée SA jest notowana na rynku NewConnect.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
asd
5 lata temu
Hmmm
Randomik
5 lata temu
świetnie, wprost wspaniale! :)