Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Oto najnowsze dane dotyczące funduszy inwestycyjnych

Oto najnowsze dane dotyczące funduszy inwestycyjnych

Fot. Jorge Franganillo / Flickr (CC BY 2.0)

Jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na koniec czerwca tego roku posiadało ok. 2,05 mln klientów. To oznacza, że na przestrzeni drugiego kwartału z inwestowania zrezygnowało ok. 15,8 tys., a w skali roku 86 tys. osób, wynika z szacunków Analiz Online.

Oznacza to, że w ciągu roku liczba osób lokujących środki w towarzystwach funduszy inwestycyjnych (TFI) spadła o 4 procent. "W sumie, spadek liczby klientów w skali kwartału odnotowano w przypadku 12 z 20 TFI. Najwięcej pod względem ilościowym stracili dwaj liderzy rynku - Pioneer Pekao TFI i PKO TFI, którzy są najbardziej popularnymi towarzystwami wśród oszczędzających w funduszach. Pierwsze z wymienionych, mimo spadku liczby klientów, w drugim kwartale odzyskało pozycję lidera (451,7 tys.)" - czytamy w komunikacie.

Najlepiej z całej stawki wypadł Investors TFI, którego liczba klientów powiększyła się o 4,8 tys. Poza tym, po raz kolejny wyróżnił się NN Investment Partners TFI (+2,9 tys.), dla którego jest to piąty kwartał z rzędu, w którym notuje wzrost liczby oszczędzających w swoich funduszach, podano również.

"Na przestrzeni całego roku najwięcej klientów pozyskał wspomniany NN Investment Partners TFI (+24,0 tys.) oraz Legg Mason TFI" - czytamy w komunikacie. Analiza została oparta na danych uzyskanych od 20 towarzystw.

 

 

tfi, finanse, bankowość, fundusze inwestycyjne
ISB
Czytaj także
Polecane galerie