Notowania

sse
25.11.2015 14:35

PAIiIZ pozyskała 6 inwestorów z Niemiec, stworzą ok. 1,4 tys. miejs pracy

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pozyskała w ramach misji do Niemiec 6 projektów, dzięki którym może powstać w Polsce prawie 1,4 tys. miejsc pracy, podała agencja.

"Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się misja inwestycyjna pracowników Departamentu Inwestycji Zagranicznych (DIZ) PAIiIZ do Niemiec. Ekspertom Agencji udało się pozyskać aż 6 nowych projektów inwestycyjnych. Dzięki nim w Polsce może powstać prawie 1400 nowych miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

Eksperci PAIiIZ prowadzili w Hamburgu, Dusseldorfie, Stuttgarcie oraz w kilku miejscach w Bawarii rozmowy z potencjalnymi inwestorami z sektora produkcyjnego, a także spółkami technologicznymi i firmami zainteresowanymi rozbudową centrów B+R w Polsce. Celem wizyty w Niemczech były działania o charakterze marketingu inwestycyjnego - promocji Polski jako atrakcyjnego miejsca do lokowania kapitału i prowadzenia działalności gospodarczej, podano również.

Na początku listopada PAIiIZ informowała, że pozyskała podczas misji inwestycyjnej 9 amerykańskich projektów, dzięki którym w Polsce może powstać 1500 miejsc pracy. Wśród nich jest Solarwinds, która zatrudni 300 osób w Krakowie.

Tagi: sse, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz