Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
27.12.2016 11:04

Parcel Technik chce pozyskać do 3 mln euro na rozwój w Niemczech i Polsce

Podziel się
Dodaj komentarz

Parcel Technik chce pozyskać w pierwszej połowie 2017 r. od 2 do 3 mln euro na ekspansję na rynku niemieckim i polskim, poinformowała spółka. Spółka po wprowadzeniu na rynek izraelski pierwszych maszyn przygotowuje pilotażowy program dla Berlina i Warszawy, który ma ruszyć pod marką CerroPost w marcu 2017 r, podano także.

"Parcel Technik jest młodą firmą, która jednak pokazała, że potrafi bardzo sprawnie przejść od ogłoszenia koncepcji działania, do jego realizacji. Po spodziewanym sukcesie pilotażu na rynku izraelskim, chcemy przyspieszyć ekspansję w Polsce i Niemczech, by wejść na rynek z jak najbardziej rozległą siecią. To pozwoli bardzo szybko osiągnąć zwrot z inwestycji, zaś inwestorom zapewni partycypację w przyszłych zyskach" - powiedział prezes Rafał Markiewicz, cytowany w komunikacie.

Spółka rozważa zarówno pozyskanie inwestorów do spółek celowych budujących sieci na poszczególnych rynkach, jak i emisję papierów wartościowych. W przypadku emisji akcji, emitentem byłaby notowana na rynku NewConnect spółka Parcel Technik. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma partnerami na rynku niemieckim, którzy rozważają wsparcie projektu. Na początku przyszłego roku, spółka chce podobne rozmowy rozpocząć na rynku polskim i po ich zakończeniu podjąć ew. decyzję dotyczącą finansowania rozwoju sieci skrytkomatów w Polsce i Niemczech, podano także.

"Rozmawiamy z partnerami na terenie Niemiec i Polski o częściowym sfinansowaniu ekspansji jaką planujemy rozpocząć w przyszłym roku. Oferta Parcel Technik na rynek niemiecki nie ma praktycznie konkurencji, gdyż Deutsche Post praktycznie zablokował tamtejszy rynek osobistego odbioru paczek dysponując patentem obejmującym technologię Paczkomatów. Dzięki naszemu autorskiemu rozwiązaniu i maszynom, które nie potrzebują do funkcjonowania energii elektrycznej możemy jako jedyni w tej chwili zaoferować konkurencyjną dla DP usługę, która jest znacznie bardziej funkcjonalna i zdecydowanie tańsza od rozwiązań do tej pory dostępnych u naszego zachodniego sąsiada" - dodał Rafał Markiewicz.

Przesyłki międzynarodowe (cross border), jakie będzie obsługiwać marka CerroPost, mają obecnie największą dynamikę wzrostu w całym segmencie KEP i znacznie przekracza prognozy dotyczące paczek e-commerce, podano także.

"Opracowaliśmy nowy model maszyny na przyczepie samochodowej. Dzięki temu możemy zaoferować klientom znaczną mobilność i obsługę kilku mniejszych miejscowości jednym urządzeniem. Dużym atutem są również niskie albo zerowe koszty dzierżawy terenu ponieważ maszyna jest zainstalowana na pojeździe dopuszczonym do ruchu, oraz niskie koszty produkcji, kilkukrotnie niższe od kosztów produkcji paczkomatów znanych na naszym rynku. Oczywiście - co jest znakiem rozpoznawczym naszej koncepcji maszyna nie potrzebuje również zasilania zewnętrznymi źródłami energii elektrycznej" - dodał Rafał Markiewicz.

Rozwiązania wykorzystane w tej koncepcji zostały już zastrzeżone, a firma zleciła produkcję pierwszej serii pilotażowej maszyn na przyczepach, które zostaną zainstalowane w Warszawie i w Berlinie. 'Skrytkomaty' pojawią się przed kilkoma ośrodkami studenckimi i biurowcami dużych firm technologicznych, podano również.

Parcel Technik S.A. to spółka notowana na NewConnect, której działalność opiera się na poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich w powiązaniu z branżą IT oraz tworzeniu pasywnej maszyny do wydawania paczek pocztowych, niewymagającej zasilania energią elektryczną. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest również notowana na rynku NewConnect spółka Midven.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz