Notowania

Przejdź na
technologie
16.02.2016 12:54

Parcel Technik chce wejść na co najmniej dwa rynki zagraniczne w tym roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Parcel Technik kończy prace testowe swojego "skrytkomatu" i chce jeszcze w tym roku wejść na minimum dwa rynki zagraniczne z usługami dystrybucji przesyłek, podała spółka. Parcel Technik przygląda się w tym kontekście m.in. krajom afrykańskim.

Projekt "skrytkomatu" jest w ostatniej fazie testów, dzięki czemu produkcja maszyn może ruszyć jeszcze w bieżącym półroczu, podano w komunikacie. Spółka podpisała również porozumienia z partnerami sprzedażowymi.

"Prowadzimy zaawansowane rozmowy dotyczące budowy naszej sieci skrytkomatów na kilku rynkach zagranicznych. [...] Chcemy w tym roku zaoferować nasze usługi dotyczące dystrybucji przesyłek na minimum dwóch rynkach zagranicznych" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Parcel Technik Rafał Markiewicz, cytowany w komunikacie.

"Duże nadzieje spółka wiąże z rynkiem afrykańskim, gdzie mamy do czynienia z dużym potencjałem rozwoju usług logistycznych w połączeniu z potencjalnym wzrostem na rynku e-commerce. Na uwagę zasługują m.in. takie kraje, jak RPA, Kenia czy Nigeria, gdzie PKB w ostatnim roku wzrosło o 7%. Prowadzone rozmowy dotyczą również bliższych geograficznie regionów" - czytamy dalej w komunikacie.

Parcel Technik swoją strategię opiera na stworzeniu maszyny skrytkowej nowej generacji niewymagającej zasilania energią elektryczną oraz podłączenia do sieci telekomunikacyjnej i zaoferowanie usługi dystrybucji przesyłek przy wsparciu wyspecjalizowanych kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki (transakcje cash on delivery). W pierwszej kolejności spółka chce rozwijać swoją sieć na rynkach, gdzie dotychczas nie pojawiła się firma związana z paczkomatami lub produktem zbieżnym ze "skrytkomatami" i innymi rozwiązaniami opartymi na kosztowych maszynach dystrybuujących przesyłki, podano także w materiale.

Parcel Technik S.A. to spółka, która na NewConnect pojawiła się w wyniku tzw. odwrotnego przejęcia notowanej już firmy Boomerang S.A. Wszyscy akcjonariusze powyżej progu 5% podpisali umowy typu lock-up i nie zamierzają sprzedawać posiadanych pakietów akcji do końca 2016 roku lub do czasu debiutu spółki na głównym parkiecie GPW.

Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest podmiot kapitałowy z siedzibą w Dubaju pod nazwą Parcel Terminals OS, jak również notowana na rynku NewConnect spółka Midven SA, zorientowana na przedsięwzięcia w obszarze nowych technologii, wpierająca zarazem realizację strategii Parcel Technik.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz