Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PBG ujawniło ostateczny plan ugody z wierzycielami

0
Podziel się:

Zgodnie z nim wierzyciele zostaną podzieleni na siedem grup reprezentujących różne kategorie interesów.

PBG ujawniło ostateczny plan ugody z wierzycielami
(shotbydave/iStockphoto)

PBG złożyło w sądzie ostateczne propozycje układowe. Po wejściu w życie układu wierzyciele układowi będą mieć 75 procent akcji, a Jerzy Wiśniewski 23,6 procent. Wierzyciele uprawnieni do otrzymania rat układowych będą mieli możliwość wymiany płatności na obligacje spółki, które mają być zabezpieczone m.in. na akcjach Rafako - podało PBG.

Propozycje układowe będą przedstawione ich wierzycielom, do zatwierdzenia poprzez głosowanie na zgromadzeniu wierzycieli, w ramach postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu toczącego się wobec spółki.

Ostateczne propozycje układowe zastępują projekt propozycji układowych z września 2013 roku. Zgodnie z propozycjami układowymi złożonymi przez PBG wierzyciele zostaną podzieleni na siedem grup reprezentujących różne kategorie interesów.

Wierzyciele, których wierzytelności nie przekraczają 0,5 mln zł mają otrzymać zwrot całej wierzytelności 30 czerwca 2016 r.

Pozostali wierzyciele zostaną zaspokojeni przez spłaty w ratach układowych, w wysokości od 8 proc. do 21 proc. wartości wierzytelności objętych układem, w zależności od kategorii interesu.

Raty układowe będą płatne w okresie od 31 grudnia 2015 r. do dnia 30 czerwca 2020 r. zgodnie z harmonogramem spłat przewidzianym treścią układu dla poszczególnych grup.

Wierzyciele uprawnieni do otrzymania rat układowych zgodnie z treścią układu, otrzymają możliwość wymiany płatności objętych ratami układowymi na obligacje spółki. Spółka zaoferuje uprawnionym wierzycielom obligacje, po uprawomocnieniu się postanowienia o zatwierdzeniu układu. Obligacje spółki będą obligacjami zabezpieczonymi.

Zgodnie z propozycjami układowymi obligacje mają być zabezpieczone m.in. na akcjach Rafako, udziałach PBG Oil and Gas i poręczeniami wybranych spółek zależnych.

Wierzyciele finansowi zostaną objęci konwersją części wierzytelności na akcje PBG nowej emisji.

W wyniku konwersji wierzytelności na akcje kapitał zakładowy spółki zostanie podwyższony o kwotę nie mniejszą niż 14.009.100 zł poprzez emisję nie mniej niż 700.455.000 akcji zwykłych imiennych serii H. Cena emisyjna każdej akcji otrzymanej przez uprawnionego wierzyciela wyniesie 0,02 zł.

W wyniku konwersji wierzytelności na akcje spółki, zgodnie z treścią propozycji układowych, spółka przewiduje, wierzyciele układowi uprawnieni do konwersji wierzytelności na akcje będą posiadać akcje zwykłe, stanowiące około 75 proc. kapitału zakładowego spółki oraz praw głosu. Jerzy Wiśniewski będzie posiadać akcje zwykłe, stanowiące około 23,6 proc. kapitału zakładowego spółki oraz praw głosu. Pozostali akcjonariusze będą posiadać akcje zwykłe, stanowiące około 1,4 proc. kapitału zakładowego spółki oraz praw głosu.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)