Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PBG z Grupy Midven wprowadza usługę 90/10 dla inwestorów na rynku gier

0
Podziel się:
PBG z Grupy Midven wprowadza usługę 90/10 dla inwestorów na rynku gier

Warszawa, 22.02.2017 (ISBnews) - PrimeBitStudio (PBG), niezależne studio, wchodzące w skład Grupy Midven, wprowadza nowatorską usługę 90/10, która polega na przygotowaniu gry w oparciu o pomysł inwestującego. Firma gwarantuje minimum 5% zwrotu z inwestycji w skali roku, plus 90% zysków po osiągnięciu przez grę progu rentowności, poinformowała spółka.

"Od jakiegoś czasu wpływa do nas coraz więcej zapytań, dotyczących produkcji gier. Widać, że jest to już trend wzrostowy i utrwalony na rynku. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów i potencjalnych partnerów, dlatego stworzyliśmy usługę, która jest oparta o stałe parametry współpracy, w naszej ocenie bardzo korzystne dla inwestorów" - powiedział prezes PBG Michał Ręczkowicz, cytowany w komunikacie.

Usługa zakłada, że każdy, zamawiający otrzyma gwarancję minimalnych przychodów w wysokości 5% (w skali roku) zainwestowanej w produkcję kwoty. Dzięki temu, że nowa gra będzie wydana pod szyldem PGB, możliwe będzie wykorzystanie cross marketingu z dotychczasowymi produkcjami niezależnego studia, podano również.

"Po osiągnięciu przez daną grę progu rentowności, zyski mają być dzielone w stosunku 90/10, czyli większość trafi do pomysłodawcy tytułu" - czytamy również.

Wykonanie gry jest możliwe już przy nakładach rzędu 15 tys. zł - 30 tys. zł w zależności od złożoności pomysłu. Możliwe jest również przygotowanie znacznie bardziej kosztownych produkcji, podano także.

" Jest to idealna opcja dla osób, mających pomysł na grę. W konsekwencji można to przekuć w wielomilionowe zyski. Jest to też szansa dla naszego studia na wzrost liczby wydawanych gier, co pozwoli w przyszłości wykorzystać efekt skali i przy zaledwie 10% udziale w zyskach poszczególnych tytułów generować znaczące przychody, które posłużą do realizacji własnych produkcji" - podsumował prezes Midven Andrzej Zając, również cytowany w komunikacie.

Midven zadebiutował na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)