Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PeP złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia części przedsiębiorstwa Kolporter

0
Podziel się:
PeP złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia części przedsiębiorstwa Kolporter

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa spółki Kolporter, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 16 lutego, sprawa jest w toku.

"Zamierzona koncentracja polegać ma na nabyciu przez Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. z siedzibą w Jasionce (PeP) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, do której zostanie wniesiony Dział Usług Elektronicznych (DUE), zorganizowana część przedsiębiorstwa Kolporter spółka z ograniczona odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Kielcach, stanowiąca jeden z trzech działów biznesowych tej spółki" - czytamy w komunikacie.

Przedmiotem transakcji jest zorganizowana część przedsiębiorstwa specjalizująca się w usługach obejmujących akceptacje kart, sprzedaż doładowań telefonów elektronicznych oraz fizycznych, płatności rachunków, innych doładowań elektronicznych typu PaySafe Card, gier oraz biletów elektronicznych.

PeP należy do Grupy Innova - grupy kapitałowej funduszy inwestycyjnych Innova Capital. Zgłaszająca jest spółką portfelową Grupy Innova, prowadzącą działalność w zakresie usług obsługi transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych, usług sprzedaży i najmu terminali płatniczych oraz sprzedaży doładowań do telefonów komórkowych.

Spółki należące do Grupy Innova prowadzą działalność w sektorze żywnościowym, medycznym, marketingowym, branży spedycyjnej, produkcji elementów metalowych oraz usług i komponentów dla elektroenergetycznych sieci przesyłowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)