Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest wznowił wiercenia w Kazachstanie

0
Podziel się:

Spółka zależna Petrolinvestu, OilTechnoGroup, wznowiła prace wiertnicze na odwiercie Shyrak 1 na koncesji w Kazachstanie.

Petrolinvest wznowił wiercenia w Kazachstanie
(Seesea/Dreamstime)
bEKAqiJh

Spółka zależna Petrolinvestu, OilTechnoGroup, wznowiła prace wiertnicze na odwiercie Shyrak 1 na koncesji w Kazachstanie.

Zarząd spółki prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami w sprawie zawarcia umowy typu farm-out, określającej zasady współpracy przy poszukiwaniu i eksploatacji węglowodorów na strukturze Shyrak. _ _

_ Po przeprowadzeniu dodatkowych analiz potencjału geologicznego struktury Shyrak znajdującej się na koncesji OTG w Kazachstanie oraz wyników rozpoczętego odwiertu, Petrolinvest podjął decyzję o wznowieniu prac wiertniczych na odwiercie Shyrak 1. Zasoby prognostyczne struktury Shyrak oszacowane zostały przez niezależnego eksperta McDaniel & Associates na 311 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej _ - podała spółka.

bEKAqiJj

Obecnie odwiert doprowadzony został do głębokości ponad 1300 metrów. Finansowanie prac wiertniczych zostało zapewnione w wyniku podniesienia kapitału Petrolinvestu i środków finansowych zapewnionych przez głównego akcjonariusza spółki, Prokom Investments.

_ - Wyniki przeprowadzonych przez nas analiz struktury Shyrak oraz odwiertu Shyrak 1 były bardzo pozytywne i stąd decyzja o kontynuowaniu tego odwiertu. W wykonanej dotychczas części odwiertu stwierdzono silne objawy gazu i ropy naftowej, co dodatkowo potwierdza perspektywiczność całej struktury, a także właściwą lokalizację samego odwiertu _ - poinformował Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvestu.

Jednocześnie zarząd spółki poinformował, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami w sprawie zawarcia umowy typu farm-out, określającej zasady współpracy przy poszukiwaniu i eksploatacji węglowodorów na strukturze Shyrak.

Shyrak to jedna z głównych struktur węglowodorowych zlokalizowanych na terenie największej koncesji Petrolinvest w Kazachstanie - OTG. W ramach tej koncesji prowadzone są prace przygotowawcze do rozpoczęcia odwiertów na strukturze Koblandy, które wykonywane są w ramach współpracy prowadzonej przez Petrolinvest i francuski koncern paliwowy Total.

bEKAqiJp
bEKAqiJK
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)