Notowania

finanse
03.10.2017 14:14

PKO BP Finat złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia KBC TFI

Podziel się
Dodaj komentarz

PKO BP Finat sp. z o.o. złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką KBC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 27 września. Sprawa jest w toku.

"Przedmiotem zgłoszenia jest koncentracja polegająca na przejęciu przez spółkę PKO BP Finat sp. z o.o. z kontroli nad spółką KBC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych" - czytamy w komunikacie.

Na początku września br. PKO Bank Polski podał, że podpisał umowę nabycia od KBC Asset Management 100% akcji w KBC Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych poprzez spółkę zależną PKO BP - PKO BP Finat Sp. z o. o. Jak wówczas informowano, umowa ma charakter warunkowy i jej finalizacja po uzyskaniu odpowiednich zgód od regulatorów planowana jest w I kwartale 2018 r. Docelowo towarzystwa funduszy inwestycyjnych działające w ramach grupy PKO BP zostaną połączone.

KBC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych należy do belgijskiej grupy finansowo ubezpieczeniowej KBC. KBC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych prowadzi w szczególności działalność w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi w Polsce.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz