Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP również pod ostrzałem Moody's. To efekt decyzji dotyczącej Polski

0
Podziel się:

W nocy z piątku na sobotę agencja Moody's obniżyła perspektywę polskiego ratingu ze stabilnej do negatywnej, jednocześnie pozostawiając ocenę na poziomie A2.

PKO BP również pod ostrzałem Moody's. To efekt decyzji dotyczącej Polski
(Bartosz Wawryszuk)

Moody's obniżył perspektywę ratingu depozytów długoterminowych PKO BP ze stabilnej do negatywnej. Jest to następstwem podobnej korekty perspektywy oceny wiarygodności kredytowej Polski.

Moody's potwierdził również oceny ratingowe depozytów długo- i krótkoterminowych PKO Banku Polskiego na poziomie A2/P-1, a także ocen ratingowych zobowiązań banku na poziomie A3.

"Utrzymanie ocen ratingowych depozytów i zobowiązań banku odzwierciedla oczekiwanie agencji Moody's do kontynuacji umiarkowanego wsparcia ze strony władz krajowych. Utrzymanie ocen banku wiąże się według Moody's z dobrą jakością aktywów oraz adekwatnym poziomem pokrycia odpisem kredytów z rozpoznaną utratą wartości, które to parametry poprawiały się w ostatnich latach. Jednocześnie agencja Moody's wskazuje, że bank wzmacniał swoją bazę kapitałową" - podano w komunikacie.

Jednym z głównych zagrożeń, które wskazuje Moody's, jest wzrost wydatków budżetowych, które dodatkowo mogą jeszcze bardziej pęcznieć, gdy rząd podejmie decyzję o obniżeniu wieku emerytalnego. Agencja zwraca również uwagę na pogorszenie klimatu inwestycyjnego. Tu największe znaczenie mają nierozwiązana sprawa Trybunału Konstytucyjnego oraz niekonkretne plany przewalutowania kredytów we frankach szwajcarskich.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)