Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP uplasował obligacje podporządkowane o wartości nom. 1,7 mld zł 

0
Podziel się
PKO BP uplasował obligacje podporządkowane o wartości nom. 1,7 mld zł 
bDAeWXud

Warszawa, 23.08.2017 (ISBnews) - PKO Bank Polski uplasował emisję obligacji podporządkowanych o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 1 700 000 000 zł, podał bank. Rozliczenie tj. data emisji to 28 sierpnia 2017 r.

"(...) Emisja zostanie przeprowadzona w formacie 10NC5, tj. o dziesięcioletnim terminie wykupu, z prawem banku do dokonania przedterminowego wykupu wszystkich obligacji w terminie 5 lat od daty emisji, za zgodą KNF (opcja call), wartość nominalna jednej obligacji wyniesie 100 000 zł, cena emisyjna obligacji będzie równa wartości nominalnej obligacji"- czytamy w komunikacie.

Obligacje będą oprocentowane w półrocznych okresach odsetkowych, wg stawki WIBOR 6M+, powiększonej o marżę równą 155 pkt bazowych w całym okresie emisji.

bDAeWXuf

Bank podał w komunikacie, że oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów - zgłoszony popyt sięgnął 3,252 mld zł.

"PKO Bank Polski ma już uznaną markę jako emitent zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku długu. Sukces dzisiejszej transakcji jest jeszcze jednym dowodem na to, że inwestorzy wysoko oceniają naszą wiarygodność. Chcemy, by obligacje podporządkowane nowej emisji, podobnie jak papiery z 2012 roku, były notowane na rynku Catalyst" - powiedział wiceprezes PKO BP Jakub Papierski, cytowany w komunikacie.

Środki uzyskane z emisji zostaną przeznaczone - po uzyskaniu stosownej zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) - na podwyższenie funduszy uzupełniających banku. Do czasu uzyskania zgody nadzorcy obligacje mają status niepodporządkowany.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bDAeWXul
bDAeWXuG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)