Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKP i Koleje Azerbejdżanu podpisały umowę o strategicznej współpracy

0
Podziel się
PKP i Koleje Azerbejdżanu podpisały umowę o strategicznej współpracy
bCYPLsJN

Warszawa, 27.06.2017 (ISBnews) - Prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński oraz prezes Kolei Azerbejdżanu Dżawid Gurbanow podpisali umowę o strategicznej współpracy w transporcie kolejowym, podały PKP. Kooperacja nie tylko wesprze przewozy po południowej trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, lecz także daje nadzieję na wykorzystywanie w nieodległej przyszłości kolei przy transporcie towarów w relacji Europa - Iran - Indie.

Umowa została podpisana w obecności prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i prezydenta Republiki Azerbejdżanu Ilhama Alijewa.

"Zgodnie z zapisami zawartymi w dokumencie, przedsiębiorstwa będą współdziałały na rzecz rozwoju kolejowego transportu pomiędzy południem a zachodem kontynentu euroazjatyckiego i wymiany handlowej z wykorzystaniem żelaznych szlaków" - czytamy w komunikacie.

bCYPLsJP

Umowa przewiduje również wspólne konsultacje, badania naukowe, konferencje i seminaria.

"Bardzo cieszę się, że współpraca między Polską a Azerbejdżanem nabrała rozpędu. Podpisany dzisiaj dokument daje doskonałe podłoże pod rozwój przewozów towarowych i usług logistycznych świadczonych przez ADY Express LLC, PKP LHS sp. z o.o. i PKP Cargo S.A." - powiedział Mamiński, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że współpraca ta będzie miała pozytywny wpływ na rozwój Euroterminala Sławków i Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica.

PKP przypomniały, że podpisane obecnie porozumienie to nie jedyne realizowane w ostatnim czasie działanie na rzecz budowania współpracy z krajami azjatyckimi. W czerwcu 2016 roku na terenie terminala przeładunkowego Grupy PKP Cargo w Warszawie zatrzymał się chiński pociąg kontenerowy, który przyjechał do Europy po raz pierwszy pod marką China Railway Express. Marka ta ma być wiodącą w kolejowych przewozach kontenerowych w relacjach Chiny-Europa. Podczas wydarzenia obecni byli przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, prezydent Polski Andrzej Duda.

bCYPLsKq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)