Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKP PLK podpiszą umowę na modernizację trasy Jamielnik - Olsztyn za 78 mln zł

0
Podziel się
PKP PLK podpiszą umowę na modernizację trasy Jamielnik - Olsztyn za 78 mln zł
bEqTsQBh

PKP Polskie Linie Kolejowe planują podpisać umowę na modernizację linii nr 353 w województwie warmińsko-mazurskim na odcinku Jamielnik - Olsztyn za 78 mln zł do końca czerwca br., podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na III kw. 2018 r.

Przebudowane zostaną perony na stacjach w Rudzienicach Suskich, Starych Jabłonkach, Biesalu i Samborowie oraz na przystankach Pikus, Lubajny i Unieszewo. Perony będą wyższe, wyposażone w wiaty, oświetlenie, ławki, tablice informacyjne. Wszystkie zyskają antypoślizgową nawierzchnię, która ułatwi bezpieczne wsiadanie do pociągu. Będą również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i niewidomych, podano w komunikacie.

"Jestem przekonany, że dzięki realizowanej inwestycji podróż koleją po Warmii i Mazurach będzie szybsza i bezpieczniejsza. Ze zmodernizowanego połączenia kolejowego skorzystają nie tylko mieszkańcy regionu, ale również wszyscy pasażerowie podróżujący polską koleją" - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, cytowany w komunikacie.

bEqTsQBj

Planowana jest optymalizacja parametrów ok. 80 km linii kolejowej i przebudowa 28 przejazdów kolejowo-drogowych pomiędzy Jamielnikiem a Olsztynem. Dziesięć skrzyżowań otrzyma dodatkowe zabezpieczenia w postaci urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej. Przejazdy zyskają nową nawierzchnię, oświetlenie i drogi dojazdowe. Wymiana torów, sieci trakcyjnej i rozjazdów umożliwi zwiększenie przepustowości linii i jazdę pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h, a towarowych do 100 km/h, podano także.

"Projekt pn. 'Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na odcinku granica IZ Olsztyn (km 219,400) - stacja Olsztyn - etap II' realizowany jest w ramach zadania inwestycyjnego pn.: 'Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pomorskie - Iława - Olsztyn - Korsze' i finansowany z budżetu państwa. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest w III kw. 2018 r." - czytamy dalej.

bEqTsQBK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)