Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska rozmawia z China Post o wspólnych projektach logistycznych

0
Podziel się:
Poczta Polska rozmawia z China Post o wspólnych projektach logistycznych

Warszawa, 15.05.2017 (ISBnews) - Przedstawiciele China Post odwiedzili Polskę w celu m.in. przeprowadzenia rozmów z Pocztą Polską na temat projektów dotyczących przesyłek zagranicznych, podała Poczta Polska.

"Przedstawiciele Poczty Chińskiej mieli okazję zobaczyć, jak działa WER w Warszawie, czyli największy w tej części Europy Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy, należący do Poczty Polskiej. Odwiedzili też port przeładunkowy w Małaszewiczach. To właśnie tutaj przesyłki z Chin po raz pierwszy przekraczają granicę Unii Europejskiej, jednocześnie to jeden z największych w Europie "suchych" portów przeładunkowych. Towary przybywające ze wschodu zostają przeładowane z pociągów szerokotorowych do normalnotorowych" - czytamy w komunikacie.

W Małaszewiczach Chińczycy odwiedzili też Urząd Gminy Terespol, gdzie spotkali się z władzami gminy, przedstawicielami służb granicznych i celnych. Przedstawiono im potencjał regionu oraz szczegóły funkcjonowania poszczególnych służb uczestniczących w obsłudze ruchu granicznego.

"Przyjazd przedstawicieli China Post to pokłosie wizyty delegacji Poczty Polskiej w siedzibie Poczty Chińskiej w Pekinie oraz w centrum logistycznym w Chongqing. Poczta Polska, odwiedzając operatora chińskiego podpisała memorandum o współpracy bilateralnej, które przewiduje rozwój relacji, czemu służyć ma m.in. powołanie grup roboczych, działających w trzech obszarach: logistyki, operacji międzynarodowych oraz filatelistyki" - czytamy także.

W czasie trzydniowego pobytu delegacja chińska spotkała się z przedstawicielami rządu, Poczty Polskiej, kolejnictwa, służb granicznych i celnych oraz lokalnych władz samorządowych. Zagraniczni goście byli zainteresowani przede wszystkim praktycznym aspektem realizacji wymiany handlowej między Chinami a Polską, podano także.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)