Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Police wychodzą na prostą. Zarok mają być zyski

0
Podziel się:

Przedstawiciele Zakładów Chemicznych Police liczą, że w przyszłym roku spółka będzie miała lekko pozytywny wynik operacyjny.

Police wychodzą na prostą. Zarok mają być zyski
(Sławomir Kłak/ZA Puławy)

Przedstawiciele Zakładów Chemicznych Police liczą, że w przyszłym roku spółka będzie miała lekko pozytywny wynik operacyjny.

_ - Jestem przekonany, że dzięki działaniom restrukturyzacyjnym spółka w przyszłym roku będzie pracowała na lekko pozytywnym wyniku operacyjnym _ - powiedział na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu prezes spółki, Zbigniew Miklewicz.

_ - Nasze oficjalne plany przewidują, że przy ożywieniu popytu i dzięki prowadzonej restrukturyzacji w przyszłym roku będziemy mogli wypracować lekki zysk operacyjny oraz zysk netto _ - doprecyzował prezes.

Ocenił także, że spółka jest obecnie na dobrej drodze w pracach zmierzających do pozyskania kredytu z PKO BP w wysokości 190 mln zł, o który się stara na stabilizację płynności.

Miklewicz poinformował w czwartek na komisji o problemie opcji walutowych, z którym borykają się Police.

_ - Zrealizowane straty na opcjach walutowych, tzn. rozliczone i zapłacone, wyniosły około 30 mln zł. Starta wynikająca z wyceny to około 60 mln zł, ale wraz z umocnieniem złotego ta wycena się zmniejsza _ - powiedział.

_ - Jeśli złoty nadal by się umacniał, to przy poziomie 3,6 zł za euro problem opcji sam się rozwiąże _ - dodał.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w czwartek, że resort do końca tego roku nie spodziewa się dodatniego wyniku finansowego w spółce.

Leszkiewicz poinformował również o prowadzonym w spółce programie restrukturyzacji.

Program restrukturyzacji, realizowany obecnie przez ZCH Police, ma przynieść w tym roku spółce 262,5 mln zł. Na 4 września spółka zidentyfikowała 183,85 mln zł korzyści ekonomicznych osiągniętych w wyniku realizacji programu restrukturyzacyjnego, co oznacza wykonanie go w około 70 proc.

Efekty restrukturyzacji miały zostać uzyskane w czterech różnych obszarach. Do 4 września dzięki aktywizacji handlu uzyskano 61,3 mln zł (wobec planowanych na cały rok 80,4 mln zł), dzięki redukcji kosztów uzyskano 89,3 mln zł (wobec 118,4 mln zł), restrukturyzacja zatrudnienia przyniosła 33,2 mln zł (wobec 50,7 mln zł), a ze sprzedaży aktywów nie uzyskano na razie żadnych efektów (planowane 13 mln zł).

W I półroczu 2009 roku grupa Police miała 228,4 mln zł straty netto, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 873,4 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)