Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
29.02.2016 09:21

Polkomtel ogłosił wezwanie na akcje Midasa

Cena akcji Midasa w wezwaniu została określona na 0,81 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Polkomtel, spółka pośrednio zależna od Cyfrowego Polsatu, ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Midas S.A., uprawniających do 34 procent ogólnej liczby głosów i kapitału zakładowego w Midasie - podał Cyfrowy Polsat.

Cena akcji Midasa w wezwaniu została określona na 0,81 zł.

"W przypadku braku skrócenia lub przedłużenia okresu przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji Midasa w wezwaniu, zapisy potrwają od 21 marca 2016 r. do 19 kwietnia 2016 r" - czytamy w wezwaniu. Wezwanie nie zawiera warunków.

Cyfrowy Polsat poinformował dziś, że Polkomtel nabył od Ortholuck 100 procent udziałów w spółce Litenite Limited, będącej bezpośrednim właścicielem 976 542 690 akcji spółki Midas, reprezentujących 65,9975 procent ogólnej liczby głosów i kapitału zakładowego.

Spółka podała, że wynagrodzenie za 100% udziałów w Litenite nabytych przez Polkomtel wyniosło 1 euro, przy czym zostało ono obliczone z uwzględnieniem tego, iż zadłużenie netto Litenite, liczone jako różnica wartości zobowiązań netto i środków pieniężnych według stanu na dzień 31 stycznia 2016 r. wynosi około 788 mln zł, a jedynym aktywem tej spółki, poza środkami pieniężnymi, są akcje Midasa o zbliżonej wartości.

Cyfrowy Polsat wskazał też, że pośrednie nabycie akcji Midasa przez spółkę stanowi długoterminową inwestycję grupy kapitałowej spółki mającą strategiczny charakter.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz