Notowania

gpw
22.12.2011 08:38

Popyt na obligacje GPW znacznie przekroczył podaż

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie przyjęła 23 oferty objęcia pięcioletnich obligacji złożone przez 9 podmiotów na łączną wartość nominalną obligacji 170 mln zł, przy marży 117 punktów bazowych ponad WIBOR 6M. Zarząd Giełdy planuje wprowadzenie obligacji na rynek Catalyst.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W ramach oferty publicznej obligacji skierowanej do inwestorów kwalifikowanych 24 podmioty złożyły 90 ofert objęcia obligacji na łączną kwotę 818,6 mln zł.

_ Łączna wartość złożonych ofert objęcia obligacji przekroczyła 4,8 razy wartość obligacji wstępnie przydzielonych _ - podano.

_ Osiągnięcie marży na tak dobrym poziomie jest wyrazem zaufania inwestorów do GPW i jej strategii rozwoju, a także do kondycji polskiego rynku kapitałowego teraz i w przyszłości. Ten projekt jest także dowodem wielkiego profesjonalizmu instytucji finansowych współpracujących z GPW przy tej emisji. Zarząd Giełdy podejmie działania w celu wprowadzenia obligacji na rynek Catalyst _ - powiedział Ludwik Sobolewski, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, cytowany w komunikacie.

GPW podała, że rozliczenie oferty i ostateczny przydział obligacji serii A nastąpi 23 grudnia 2011 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz