Notowania

pre
24.11.2010 09:12

Pragma Inkaso chce kupić co najmniej 51 proc. GF Premium

Pragma Inkaso zawarła umowę inwestycyjną ze znaczącymi akcjonariuszami spółki Grupa Finansowa Premium, której celem jest kupno przez Pragma Inkaso akcji dających prawo do co najmniej 51 proc. ogólnej liczby głosów GFP. Pragma Inkaso poinformowała w komunikacie, że w związku z tym ogłosi wezwanie na akcje GFP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Pragma Inkaso zawarła umowę inwestycyjną ze znaczącymi akcjonariuszami spółki Grupa Finansowa Premium, której celem jest kupno przez Pragma Inkaso akcji dających prawo do co najmniej 51 proc. ogólnej liczby głosów GFP. *

Pragma Inkaso poinformowała w komunikacie, że w związku z tym ogłosi wezwanie na akcje GFP. Umowa została zawarta 23 listopada ze znaczącymi akcjonariuszami GFP, którzy łącznie posiadają 1.704 akcji spółki, stanowiących 48,69 proc. w kapitale zakładowym i dających prawo do wykonywania 58,23 proc. głosów na walnym.

_ W związku z powyższym umowa zobowiązuje spółkę do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji GFP w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów. Cena w wezwaniu zostanie określona na 18 zł za każdą akcję na okaziciela GFP oraz 25 zł za każdą akcję imienną GFP _ - napisano w raporcie.

_ W przypadku gdyby cena minimalna, wyliczona zgodnie z odpowiednimi przepisami, była wyższa od niższej z wyżej wymienionych wartości, wygasa obowiązek spółki do ogłoszenia wezwania. Spółka zobowiązuje się nabyć akcje w wezwaniu, jeżeli zapisami zostaną objęte akcje dające co najmniej 51 proc. ogólnej liczby głosów GFP _ - podała spółka w komunikacie.

Termin składania zapisów w wezwaniu upłynie nie wcześniej niż 14 stycznia 2011 roku.

Spółka ma prawo odstąpić od umowy w terminie do dnia 31 grudnia 2010 r.

Umowa zobowiązuje akcjonariuszy do skutecznego i ważnego złożenia zapisu na 800.000 akcji imiennych GFP oraz na 400.000 akcji na okaziciela GFP oraz do złożenia na dodatkowe żądanie spółki zapisu na sprzedaż akcji na okaziciela GFP w ilości określonej w żądaniu, nie większej jednak niż 300.000 akcji.

Tagi: pre, pri, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz