Notowania

giełda
10.10.2018 14:40

Prezes PGL: Rozwój organiczny jest optymalny dla grupy

Dla Polskiej Grupy Lotniczej (PGL) wzrost organiczny jest najlepszym sposobem na rozwój, zwłaszcza, że ma ku temu dobre podstawy, wynika ze słów prezesa PGL i PLL LOT Rafała Milczarskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mamy różne rozważania. Jesteśmy na różne scenariusze przygotowani" - powiedział Milczarski dziennikarzom, pytany czy PGL będzie rozwijać się przez akwizycje.

Wskazał jednak, że każda organizacja - również taka, którą PGL mogłaby przejąć - ma swoje wewnętrzne trudności. Jako przykład takich trudności podał spór społeczny w LOT.

"Ja bym bardzo nie chciał dokładać sobie problemów. Zwłaszcza, że budowanie czegoś od podstaw jest dużo prostsze, efektywniejsze. A pewną skalę, na której możemy budować już mamy. LOT jest bardzo istotnym przewoźnikiem w Środkowej Europie. Wiemy, jak robić funkcje hubowe, wiemy jak latać na lotach długodystansowych i regionalnych. Wiemy, jak zrobić dobrze ten biznes" - wyjaśnił prezes.

Cztery kluczowe spółki lotnicze znajdujące się pod kontrolą Skarbu Państwa - Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics - zostały dziś włączone do Polskiej Grupy Lotniczej.

Polska Grupa Lotnicza została powołana w styczniu 2018 r. Celem PGL jest konsolidacja aktywów Skarbu Państwa na rynku lotniczym.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz